Nvidia почала встановлювати в geforce rtx 3060 дефектні графічні чіпи від geforce rtx 3070 ti

20

Криза – найкращий час для нестандартних рішень. Те, що ще рік тому виставило б вас повним ідіотом, сьогодні зустрічається бурхливими оплесками. Наприклад, багато партнерів nvidia повернули в дію старі графічні чіпи серії geforce gtx 720/730, пропонуючи їх потенційним покупцям за 100 доларів і вище. Ясно, що ні на що інше, крім роботи в якості затички такі відеокарти не годяться, але сьогодні є попит навіть на подібні рішення. Оскільки у важкі часи заробити хочуть всі, в хід йдуть навіть частково мертві графічні чіпи.

Повідомляється, що nvidia почала використовувати gpu серії ga104 в відеокартах geforce rtx 3060. Якщо ви не розумієте, про що мова, то давайте розбиратися разом. Справа в тому, що всередині відеокарти geforce rtx 3060 ховається графічний чіп ga106. Він має площу 276 мм2 і включає чималі 13.25 мільярда транзисторів. Ще років п’ять тому такою кількістю транзисторів могли похвалитися справжнісінькі флагмани (наприклад, у geforce gtx 1080 ti їх 12 мільярдів), але сьогодні 8-нм технологічний процес і просунута архітектура ampere дозволяють навіть середнякам з такою невеликою площею графічного чіпа (у geforce gtx 1080 ti цей показник становив 471 мм2) демонструвати вражаючі характеристики.

Так ось, графічний чіп ga104 встановлений в більш дорогих відеокартах (geforce rtx 3060 ti, geforce rtx 3070 ti і geforce rtx 3070). Мало того, gpu має площу 392 мм2 і значні 17.4 мільярда транзисторів. Вражає, але в чому ж підступ? повідомляється, що встановлені в geforce rtx 3060 дорожчі графічні чіпи мають дефекти. У ситі і наповнені тоннами дешевих чіпів роки такий кремній йде на переробку, після чого його можна повернути у виробництво, але тільки не зараз.

Nvidia вирішила не знищувати дорогі графічні чіпи, підшукавши їм нове місце проживання. Якщо ви вже почали мріяти про розблокування частини блоків, то поспішаємо вас засмутити, адже кожен з потрапили в geforce rtx 3060 gpu опинився там не просто так. Малоймовірно, що спосіб розблокування взагалі буде знайдений, але навіть якщо він виявиться, багато вичавити з подібних графічних чіпів не вдасться. Можливо, в деяких робочих тестах (наприклад, blender) можна буде замінити відчутну різницю, але в іграх ця сама різниця виявиться на рівні похибки. Де і коли з’являться відеокарти geforce rtx 3060 з gpu ga104 не уточнюється. Крім того, не вказується, чи будуть вони мати інше маркування і наскільки складно виявити, що всередині ховається графічний чіп від більш швидкісних відеокарт.