Нічний режим Windows 10: як включити або відключити

916

Доброго дня. Після чергового оновлення Віндовс 10 користувачам став доступний вельми корисний функціонал, що дозволяє знизити навантаження на зір. Сьогодні дізнаєтеся про нічний режим Windows 10: як включити або відключити, як виконати настройку і чи потрібно взагалі витрачати свій час на це.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Нічне світло Віндовс 10 – що це?
 • Нічний режим Windows 10 як включити
 • Відео

Нічне світло Віндовс 10 – що це?

Ще кілька років тому я встановив на свій Android смартфон додаток, який активував «синій фільтр» в темний час доби, щоб зробити зображення не таким яскравим і контрастним. Спочатку я скептично ставився до подібного софту, але на своєму прикладі відчув позитивний ефект. Очі не так швидко втомлювалися, якщо довго дивитися на екран перед сном (взагалі не рекомендую пізно вночі довго користуватися мобільними гаджетами).

Тепер подібний функціонал доступний і в Windows 10. Принцип дії простий: ввечері колірний відтінок зображення зміщується від холодного тону (синього) в бік більш теплого спектру. Як результат, знижується нервове перенапруження, швидше наступає здоровий сон, вранці Ви відчуваєте себе краще, роздратованості немає.

Автор радить:

 • Таку флешку повинен мати кожен користувач Windows 10
 • Встановлюємо аватар Windows 10
 • Що значить Windows 10 Pro Registered Trademark?
 • Індекс продуктивності Windows 10
 • Windows 10 god mode

Нічний режим Windows 10 як включити

Щоб включити описану вище можливість Віндовс 10, необхідно:

 • натиснути на клавіатурі комбінацію клавіш Win + A або просто клацнути курсором мишки в правому нижньому куті піктограми сповіщень. З’явиться кілька елементів швидкого доступу, серед яких буде пункт «Нічний світ»:

Нічний режим Windows 10: як включити або відключити

 • Таким чином можна виконувати включення і відключення режиму. Але є і більш зручний варіант, що дозволяє автоматизувати процес. Для цього доведеться увійти в параметри ОС:

Нічний режим Windows 10: як включити або відключити

 • Переходимо до розділу «Система», а в новому вікні вибираємо вкладку «Екран». Праворуч побачите перемикач, який слід активувати:

Нічний режим Windows 10: як включити або відключити

 • Під ним є посилання, що веде до детальних налаштувань. Давайте розглянемо їх детально.

Нічний режим Windows 10: як включити або відключити

 • Переміщуючи повзунок колірної температури, ми можемо змінювати її для отримання приємних для очей відтінків.
 • Трохи нижче є блок «Запланувати», де можемо включити графік і задати два тимчасових значення – коли функція буде включена, і коли – деактивовано:

Нічний режим Windows 10: як включити або відключити

 • Крім того, можна вибрати варіант «Від заходу до світанку». У цьому випадку, система буде встановлювати діапазон автоматично, відштовхуючись від Вашого місця розташування. Якщо в Windows 10 нічний режим не працює не працює за цим принципом і видає помилку (червоний текст на скріншоті нижче), то необхідно натиснути на кнопку зміни параметрів розташування:

Нічний режим Windows 10: як включити або відключити

 • Залишилося тільки вирішити Віндовс отримувати Ваші геодані, і автоматична активація корисного функціоналу буде включена.

Відео

Хочу зазначити, що описаний у статті інструмент обов’язково сподобається тим людям, які багато часу проводять за монітором комп’ютера. Вчені довели, що яскравий холодний світ сприяє бадьорості, зменшуючи бажання спати. У підсумку, можна годинами сидіти за ноутбуком, порушити режим свого організму, а систематичні збої можуть привести до нервозності, дратівливості, так і на зорі позначаться негативно. А ось теплі, м’які відтінки приводять до вироблення мелатоніну, в результаті чого з’являється бажання заснути.

Як на мене, це одна з найбільш корисних речей, реалізованих розробниками Майкрософт. Настійно раджу застосовувати подібні напрацювання. Тим більше, що Ви вже знаєте про нічний режим Windows 10: як включити або відключити, як його налаштовувати оптимально для своїх очей.

Варто відзначити, що якщо він перестав працювати, то слід його вимкнути в параметрах, а потім включити знову. На жаль, поки присутні деякі помилки в роботі, але в наступних оновленнях їх обіцяють усунути.

З повагою, Віктор!