Не включається монітор при запуску компютера: причини й рішення

729

Доброго дня. Я, як «бувалий» комп’ютерний користувач неодноразово стикався як з проблемами програмного характеру, так і апаратними дефектами. Наприклад, якщо монітор не включається при запуску комп’ютера, причини можуть бути різні. Не тільки початківці, але й досвідчені юзери можуть виявитися в стані ступору, потрапивши в подібну ситуацію. Що ж робити? Як виявити джерело несправності та усунути його?

Монітор не винен!

Як би це дивно не звучало, але в 9 випадків з 10 екран не має ніякого відношення до поломки. Він продовжує працювати, кнопка включення може блимати, немов пристрій перебуває в режимі очікування. Але зображення не виводиться на дисплей, замість цього видно напис: «Немає сигналу» (No Signal). Це вказує, що дані не надходять від системного блоку.

Що потрібно зробити в першу чергу? Обов’язково перевірте підключення. Можливо, один з кінців кабелю VGA / DVI / HDMI випав з гнізда. А може хтось має намір вирішив Вам нашкодити і витягнув шнур. На жаль, таке теж трапляється.

Нижче перераховані інші поширені причини, чому не включається монітор при запуску комп’ютера:

 • Пошкоджений блок живлення ПК (він не працює взагалі або його вольтажу недостатньо для забезпечення потреб системи);
 • Несправна оперативна пам’ять;
 • Вийшов з ладу відеоадаптер (також можливе засмічення контактів);
 • «Накрився» чіпсет. Рідкісна ситуація і вельми сумна;
 • Проблема дійсно в моніторі.

Це все звичайно добре, але, впевнений, Вас більше цікавлять конкретні кроки для усунення дефекту. Тут потрібно проявити особливу уважність до деталей, оскільки належить точно виявити джерело. І в цьому допоможуть будь-які сигнали, які буде подавати комп’ютер. Зараз перейдемо до докладного розбору рішень.

Рекомендуємо:

 • Як підключити ноутбук до телевізора по HDMI
 • Прибираємо пароль при вході в систему Windows 10
 • Підключаємо бездротові навушники до комп’ютера через Bluetooth
 • Не працює Wifi — тоді ми йдемо до вас
 • Як оновити BIOS материнської плати Gigabyte

Діагностика та лікування

Справа в тому, що бувають ситуації, коли система стартує не одразу, а довго «міркує». Але потім (через 2-3 хвилини) картинка на екрані з’являється, триває завантаження. Тому, є сенс трохи почекати. Якщо на екрані пише «Немає сигналу» і нічого не відбувається протягом декількох хвилин, варто перейти до активних дій.

Не потрібно відразу знімати кришку корпусу і очима шукати поломку. Потрібно спочатку звузити коло підозрюваних»:

 • Виключити монітор з переліку причин можна простим способом: підключіть його до іншого «системнику», ноутбука. Якщо зображення з’явитися – значить продовжуємо шукати несправність усередині ПК.
 • Натисніть кнопку живлення на системному блоці. Ви чули характерний писк, який був раніше під час нормального запуску ПК? Якщо нічого не було – значить проблема, однозначно, всередині комп’ютера.
 • Перевірте шлейф, за допомогою якого жорсткий диск з’єднується з чіпсетом. Обидва кінця повинні бути щільно вставлені в слоти. Заодно перегляньте кабель живлення, підключений до HDD.

Не включається монітор при запуску компютера: причини й рішення

 • Зверніть увагу на шум вентилятора, встановленого на блоці живлення. Він присутній чи ні? Якщо тільки тиша, жодного гула – значить БЖ неробочий. Але є й інша, дуже банальна причина: хтось відключив кабель живлення від мережі або витяг його з комп’ютера. Якщо є кнопка включення БЖ ззаду на корпусі, її теж варто перевірити.

Не включається монітор при запуску компютера: причини й рішення

 • Якщо на материнській платі є інтегрована відеокарта, спробуйте підключитися до неї. Раптом монітор «оживе», значить дефект пов’язаний з дискретним відеоадаптером. Слід зняти кришку і подивитися, чи обертається кулер на нього (якщо він є). Можливо, плата трохи відійшла або забруднилися контакти – акуратно витягніть її з слоти, прочистіть контакти ватою, змоченою в спирті (або звичайним ластиком). Не допомогло? Значить графічна карта потребує ремонту / заміни.

Не включається монітор при запуску компютера: причини й рішення

 • Нерідко монітор блимає або не працює під час запуску комп’ютера через планок оперативної пам’яті, встановлених на материнській платі. Може одна з них «згоріла» або ж трохи відійшла, засмітилися контакти. Потрібно витягнути, спробувати поміняти планки місцями, очистити їх гумкою, як у випадку з відеокартою (дивіться вище).

Не включається монітор при запуску компютера: причини й рішення

Впевнений, що Ви змогли виявити і усунути неприємність. Монітор заробив? Поділіться своєю історією в коментарях. Якщо ж перераховані в інструкції кроки не допомогли, ймовірно, що доведеться нести комп’ютер на сервіс, оскільки Ви маєте справу з апаратної несправністю. У домашніх умовах, без наявності спеціального інструменту і досвіду, краще не вживати ніяких дій.

З повагою, Віктор!

Не включається монітор при запуску компютера: причини й рішення