Не працює Плей Маркет на Андроїд – що робити?

40

Доброго дня. Мільйони користувачів ОС Андроїд щодня використовують додаток Плей Маркет. До мене не раз зверталися ті, у кого даний продукт починав працювати некоректно. Так що сьогодні мені хотілося б розповісти вам про те, що робити, коли не працює Плей Маркет на Андроїд. Розглянемо причини появи таких складнощів і способи їх вирішення.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Починаємо з самого простого
  • Скидайте параметри Google Play Market.
  • Скидаємо сервіси Гугл Плей
  • Активація «Диспетчер завантаження»
 • Ліквідація облікового запису Google
 • Несумісність софта і настройка «hosts»
 • Переходимо до більш радикальних заходів
 • Що ще можна зробити?
 • Відео

Починаємо з самого простого

Варіантів усунення неполадок, як ви вже зрозуміли, є величезна кількість, так що розглядати їх будемо по черзі.

В першу чергу, спробуйте перезавантажити пристрій. У деяких випадках система просто зависає, до речі, це найчастіше відбувається з бюджетними моделями. При цьому ви не тільки зможете стабілізувати роботу Плей Маркет, але і усуньте несправності в інших сервісах.

Скидайте параметри Google Play Market.

Досить часто з цими труднощами справляється звичайний скидання параметрів програми. Для видалення непотрібних даних слід виконати такі кроки:

 • зайти в меню налаштувань вашого апарату;
 • там знайти розділ, який отримав назву «Програми» або ж «Диспетчер програм»;
 • тут вибрати потрібний софт;
 • у вікні управління натиснути очищення Кешу:

Не працює Плей Маркет на Андроїд – що робити?

Якщо на вашому смартфоні або планшеті варто більш стара версія операційки, остання функція може називатися «Стерти дані». Рекомендую після виконання процедури з очищення Кеша перезавантажити обладнання, так система швидше зможе «побачити» всі зміни. Найчастіше, після таких операцій проблема з програмою усувається, якщо нічого не вийшло, читайте далі.

Ще один спосіб – видалення оновлень Плей Маркет. Починати слід з дій, описаних в попередньому способі, але замість очищення Кешу необхідно клікнути видалення оновлень. Так ви повернете софт в стартове положення. Коли проблема виникає через вийшов зовсім недавно оновлення з недоробками, або внаслідок того, що смартфон не тягне оновлення, усунути її можна як раз таким варіантом, після чого все почне працювати.

Скидаємо сервіси Гугл Плей

Якщо не працює Плей Маркет на Андроїд, вам може скидання сервісів Google Play. Для виконання цієї процедури ви просто йдете таким алгоритмом:

 • заходьте в меню «Налаштування»;
 • відкриваєте «Додатки» (Диспетчер додатків);
 • знаходьте підпункт Сервіси Google Play;
 • відкриваєте меню і очищаєте кеш:

Не працює Плей Маркет на Андроїд – що робити?

Активація «Диспетчер завантаження»

В деяких випадках проблеми з магазином додатків з’являються через деактивації сервісної програми «Диспетчер завантаження». Потрапити в меню цього сервісу ви можете за допомогою свайпа в його розділу «Все» і вибору потрібного пункту. Якщо ви бачите, що він не функціонує, клікаєте по кнопці активації.

Не працює Плей Маркет на Андроїд – що робити?

Далі перезавантажуємо свій девайс, і перевіряєте роботу Плей Маркет.

Ліквідація облікового запису Google

Перед тим, як розповісти про це спосіб, зазначу, що видалення свого профайла призводить до втрати важливих даних, так що заздалегідь слід виконати синхронізацію, іншими словами – зробити бекап версію потрібної інформації. Після цього можна приступати до безпосереднього вирішення проблеми.

Зробити резервну копію також досить просто. Для цього заходите в меню налаштувань і знаходите розділ з акаунтами. У списку вибираєте свій.

Не працює Плей Маркет на Андроїд – що робити?

У меню синхронізації клікаєте на поштову скриньку і вибираєте пункти, які потрібно скопіювати.

Не працює Плей Маркет на Андроїд – що робити?

Зазвичай роблять бекапи особистих відомостей і телефонної книги. Якщо вам потрібна вся інфа, що знаходиться на вашому обладнанні, натискаєте клавішу Опції і вибираєте там «синхронізувати». Так ви створите копії зразу всіх програм.

Тепер можна видалити аккаунт Гугл на Андроїд.

Наступного разу, коли ви зайдете в свій обліковий запис, апарат запропонує відновлення інформації з резервної копії. Повернемося до проблеми з Плей Маркетом. Після виконання описаних вище дій, повертайтеся в попереднє меню і замість синхронізації, вибирайте видалення. Потім підтвердіть своє бажання, виконайте перезавантаження гаджета і знову зайдіть у профіль. Подібна ліквідація і відновлення зазвичай допомагають, якщо не працює на Андроїд Play Market.

Несумісність софта і настройка «hosts»

Є програми, встановлені вами, які можуть впливати на коректність роботи Гугл Play, в деяких випадках доходить навіть до його блокування. Перелік подібних утиліт досить великий. Найчастіше користувачі скаржаться на відомий Freedom, який допомагає безкоштовно купувати щось всередині ігор.

Якщо на свій девайс ви встановлювали Фрідом, і з’явилися підозри, що саме це стало причиною неполадок у роботі Плей Мркет на Андроїд, то цей пункт буде для вас актуальне:

 • заходите в налаштування і в підпункті «Диспетчер програм» — Встановлені, знаходите «Freedom»;
 • у меню, клікаєте кнопку «Stop» (зупинити);
 • видаляєте утиліту.

Необхідно чітко дотримуватися дані рекомендації – зупиняєте і лише потім ликвидируете. Після цього перезавантажуємо апарат, і перевіряєте працездатність Google Play.

Переходимо до більш радикальних заходів

Якщо все, що я запропонував вам раніше, не допомогло позбутися проблеми – доведеться скинути параметри ОС Андроїд. Це досить серйозне рішення, але зазвичай саме ця дія допомагає усунути збої програми і всієї системи. Скинути до заводських налаштувань мобільний пристрій, якщо не працює Плей Маркет, дуже просто:

 • заходите в налаштування Android;
 • знаходьте підрозділ «та Відновлення»;
 • тут підтверджуєте скидання.

Не працює Плей Маркет на Андроїд – що робити?

Ще раз нагадаю, що перед виконанням такої процедури, слід переконатися в тому, що вами була створена резервна копія, і потрібні дані не постраждають. До речі, все, що зберігається на карті пам’яті пристрою, залишається без змін. Після скидання необхідно перезавантажити апарат і відновити інфу з бекапа, після цього Плей Маркет повинен працювати.

Що ще можна зробити?

Є найпростіший і в багатьох випадках вірний спосіб, який може допомогти, якщо не працює Плей Маркет на Андроїд – перевірити з’єднання з інтернет. Часто виникають складнощі з роботою через банальну відсутність підключення до мережі. Можна також перевірити якість зв’язку, спробувати перезапустити роутер.

Буває, що не працює софт з причини того, що обліковий запис Google деактивовано. Завітайте у відповідний розділ меню, якщо пункт «Облікові записи Google» вимкнений, увімкніть його.

Якщо весь час випливає повідомлення «Підключення відсутній», а якість інтернет-з’єднання висока, необхідно перевірити правильність установки часу і дати на вашому обладнанні. Спробуйте ще раз встановити правильний час і часовий пояс. Краще всього, якщо ви синхронізуєте дані параметри з мережею. Для цього необхідно:

 • зайти в розділ з параметрами;
 • вибрати дату і час;
 • встановити позначку біля підпункту «Дата і час мережі», а також «Часовий пояс мережі».

Відео

Магазин Play Market є найпопулярнішим сервісом додатків та іншого потрібного, а також розважального контенту для платформи Android, що обслуговується компанією Гугл. Якщо не працює Плей Маркет на Андроїд, то у вас з’явилася одна з проблем, описаних вище. Сподіваюся, що мої рекомендації будуть для вас корисними, і ви швидко вирішите проблему. Чи траплялися у вас збої з цим магазином софта? Залишайте коментарі та підписуйтесь на оновлення блогу.

З повагою, Віктор!