На google поскаржилися в єврокомісію через плани відмовитися від cookie-файлів

20

План google заблокувати такий популярний інструмент збору даних користувача, як cookie, є антиконкурентним. Про це заявила група рекламодавців, видавців і технологічних компаній у скарзі, спрямованій антимонопольним регулюючим органам єс.

Reuters / clodagh kilcoyne

Рік тому google заявила про плани відмовитися від використання куки-файлів у своєму браузері chrome, щоб підвищити конфіденційність користувачів, запропонувавши в якості альтернативи google privacy sandbox. Як пише агентство reuters, подача скарги може прискорити розслідування, розпочате європейською комісією в червні щодо ініціативи privacy sandbox компанії google, підрозділу alphabet, яка, за словами компанії, дозволить підприємствам орієнтуватися на групи споживачів без ідентифікації окремих осіб.

Рух за відкритий інтернет (mow) заявив, що google privacy sandbox дасть можливість вирішувати, якими даними і з ким можна ділитися в інтернеті. “google заявляє, що посилює” конфіденційність» для кінцевих користувачів, але це не так, насправді вона пропонує огидну роботу по збору даних”, — вказав у своїй заяві юрист mow тім коуен (tim cowen).

Єврокомісія підтвердила отримання скарги, заявивши, що розгляне її відповідно до стандартних процедур. У червні вона почала розслідування щодо діяльності google в області медійної реклами. Google запропонувала врегулювати це питання, щоб уникнути можливого величезного штрафу і тривалого розслідування, повідомило агентство reuters з посиланням на інформоване джерело.

Google відмовився коментувати скаргу mow, посилаючись на свою попередню заяву, випущену британським регулюючим органом, в якому privacy sandbox описується як відкрита ініціатива щодо забезпечення суворої конфіденційності для користувачів, а також підтримки видавців.

Міністерство юстиції сша теж вивчає це питання, повідомили reuters люди, знайомі з ситуацією. Скарга mow в регулюючий орган великобританії послужила приводом для розслідування, у зв’язку з яким google довелося піти на поступки.