Міноборони сша створить прототип ядерного мікрореактора для задоволення енергетичних потреб військових

14

За повідомленнями мережевих джерел, міністерство оборони сша почало підготовку до створення прототипу мобільного ядерного реактора, збірка якого буде проходити в національній лабораторії айдахо. Передбачається, що використання модульних реакторів дозволить задовольнити зростаючі потреби військових в плані енергетичного забезпечення.

Зображення: keith ridler / ap photo

Згідно з наявними даними, уповноважена міністерством рада з питань оборони рекомендувала приступити до розгортання малих модульних реакторів для задоволення зростаючих потреб в енергії. В даному випадку мова йде про ядерні мікрореатори, які здатні виробляти від 1 до 50 мегават енергії і можуть функціонувати незалежно від електричних мереж.

Згідно з наявними даними, над прототипом модульного реактора працюють дві команди розробників з компаній bwxt advanced technologies з вірджинії і x-energy з меріленда. Результати їх роботи будуть представлені міноборони на початку наступного року. Після оцінки рівня впливу кожного з проектів на екологію військові виберуть один з них для подальшого розвитку та будівництва повноцінного робочого прототипу реактора.

” безпечний, невеликий, мобільний ядерний реактор задовольнить зростаючий попит за допомогою надійного, безвуглецевого джерела енергії, який не збільшить потреби міністерства оборони в паливі і зможе підтримувати критично важливі системи у віддалених точках і при суворих умовах», — йдеться в прес-релізі міноборони сша, який був опублікований навесні.

Відзначимо, що у цієї програми є не тільки прихильники, а й противники. Деякі люди вважають, що мобільні реактори можуть стати мішенню для атак супротивників сша. Такої думки дотримується едвін лайман (edwin lyman), директор некомерційної організації з безпеки ядерної енергетики union of concerned scientists. На його думку, військові повинні забезпечити належний рівень захисту таких об’єктів, особливо при використанні модульних реакторів в умовах бойових операцій і на зарубіжних базах.