Майнер розповів про правильне переведення відеокарт на зимовий режим-розгін і економія від cryptoleo

28

Більшість наших читачів вважає, що досить купити ферму з відеокарт, і гроші потечуть до вас, немов річка після сильної повені. Насправді майнінг таїть безліч складних нюансів, розібратися в яких допоможе тільки досвід і час. Оскільки серед наших читачів є шахтарі-початківці, ми пропонуємо вивчити тему переведення ферм на зимовий режим. Здивовані? так, є і такий, ну а розповість нам про цю непросту справу cryptoleo. Останнім часом він робить цікаві відео, з деякими з яких ми знайомимо і вас.

Перш за все майнер розповів про очевидні плюси переведення потужностей на зимовий період. Так, завдяки зниженню температури повітря в приміщенні можна трохи розігнати відеокарти. Ясно, що коли мова йде про великих фермерських господарствах, то там стоять кондиціонери, що забезпечують однаковий температурний режим в будь-який час року. Ну а в будинку у звичайного любителя за градуси відповідає сонечко. Cryptoleo не став вдаватися в подробиці, тому не зовсім ясно, наскільки сильно можна розігнати ту чи іншу відеокарту. Швидше за все, це лотерея, адже якась отримає чималий буст, а деякі залишаться на колишніх позиціях. До речі, за словами майнера, літо не щадить відеокарти, адже деякі з них потребують профілактики. Як мінімум на трьох доведеться замінити кулера, адже в жарку погоду все це працювало на максимальних обертах.

Слідом за розгоном він вимкнув додаткові вентилятори, які відводили гаряче повітря від ферм. За підрахунками майнера, завдяки цій маніпуляції вдалося заощадити 300 вт на годину або 7.2 квт на добу, що еквівалентно 60 центам. За його підрахунками, саме стільки доводиться платити за інтернет, тому вигода не така велика, але вона є. У деяких випадках вдасться знизити швидкість обертання кулерів на самих відеокартах, але тут економія незначна.

З приємного: в останні дні помітно зниження температури на всіх відкритих. Показники стали стабільними, що не може не радувати. Cryptoleo радить кожен два місяці відключати ферми, проводячи профілактику на відкритих, обдуваючи сильним потоком повітря, що дозволить вивести пил і підвищити загальну ефективність кожної окремої моделі і всієї ферми в цілому. Точних дат, коли слід переводити шахту на зимовий режим немає, оскільки тут все вирішує температура повітря. Якщо в поточному році настала рання осінь з холодним вереснем, то і профілактика пройшла раніше, а в деяких випадках все це актуально тільки до середини листопада.