Кращих моделей midi-клавіатури

11-7-2021

 

Лучшие MIDI-клавиатуры: рейтинг 2020/2021
 

 

Кращі міді клавіатури

 

Будь-кому, хто бажає освоїти гру на клавішному інструменті, доведеться робити вибір першого інструменту. Повноцінне класичне фортепіано може бути “непідйомним” як в прямому сенсі – не дозволяють житлові умови, так і в плані вартості. Зрештою, в таких радикальних заходах часто просто немає необхідності і можна обійтися компактним і універсальним синтезатором. А ще кращим варіантом може виявитися міді клавіатура яку можете вибрати у нас на сайте.

Як вибрати міді клавіатуру

Тим, для кого ця тема абсолютно нова, ми підготували короткий екскурс з поясненнями базових моментів: що таке взагалі міді клавіатура, які бувають різновиди, на що звертати увагу при виборі.

Що таке міді клавіатура

Зовні більшість міді клавіатур дуже близько нагадують синтезатори – такі ж «фортепіанні» клавіші, схожа форма, схожі органи управління. Але на цьому схожість закінчується. Сама по собі міді клавіатура-це саме що клавіатура, і самостійно звучати вона не вміє, на відміну від синтезатора.

Музичним інструментом міді клавіатура ставати тільки при підключенні до комп’ютера (в окремих випадках – до носимого гаджету) і запуску відповідного програмного забезпечення. Найближча аналогія-комп’ютерна клавіатура, яка марна сама по собі, але здатна на дуже багато при підключенні до ПК.

Які бувають міді клавіатури

Ми сказали вище, що міді клавіатури дуже схожі на синтезатори своїм «фортепіанним» зовнішнім виглядом. Насправді це так, і більшість міді клавіатур в продажу саме такі. Але для кругозору корисно знати, що форм-фактори бувають і інші.

Крім класичного типу, існують також кнопкові клавіатури, пед-контролери, сенсорні клавіатури, навіть є варіанти з клавішним блоком акордеонного типу або ножні органного типу.

Але, найпоширеніший і затребуваний тип-міді клавіатури класичного вигляду з» чорно-білими ” клавішами. Відрізнятися вони можуть вже між собою числом клавіш – від міні-клавіатур на 25 клавіш до повноформатних на 88 клавіш. Саме такий форм-фактор ми і будемо розглядати в рамках сьогоднішнього тематичного огляду від expertology.

Механізм

З принциповими відмінностями розібралися, тепер розглянемо конструктивні нюанси, які теж можуть виявитися важливими. Для новачка про них варто як мінімум знати, а вибір – це вже особиста справа кожного.

Отже, міді клавіатури класичного «фортепіанного» типу розрізняють по клавіатурній механіці: незважені (synth-action), напівзважені (semi-weighted) і зважені (full weighted action, hammer action).

  • зважені клавіші-це найближчий варіант до класичного фортепіано. Тільки така міді клавіатура може бути більш-менш близькою альтернативою механічному піаніно для повноцінного навчання. Тут використовується той самий молоточковий принцип з повною імітацією класичної механіки. Тільки молоточки тут вдаряють не по струнах, а по сенсорам. При цьому враховується і сила натискання, і сила удару, як у справжньому фортепіано. Як правило, такі моделі найдорожчі.
  • напівзважені клавіші-теж імітація молоточкового механізму, але в полегшеному варіанті. Клавіші мають противагу і інерцію – так створюється імітація механіки, але самих молоточків немає. За рахунок інерції можна отримувати набагато ширший динамічний діапазон. Грати на такій клавіатурі фізично легше, ніж на зваженій і з великою натяжкою вона може використовуватися для навчання гри на фортепіано.
  • невиважені-найпростіший, легкий і часто дешевий варіант. Такі міді клавіатури називають ще динамічними або клавіатурами синтезаторного типу. Вони точно не підійдуть для правильної постановки рук в ході навчання гри на фортепіано, але ідеально допоможуть для навчання нотної грамоти, грі на клавішах без особливих амбіцій, для власного задоволення і музикування в колі сім’ї. Також це може бути хороший варіант для музиканта для оперативного запису раптово прийшла в якості осяяння оригінальної мелодії.