Контекстна реклама в Гугл і Яндекс Директ

6-4-2020
Что такое контекстная реклама Яндекс Директ и кому не стоит ее ...

Яндекс vs. Google – вічне протистояння, і воно стосується не тільки пошуку, але і реклами. Наприклад, нас із завидною регулярністю запитують, де краще запустити рекламу в Яндекс.Директ або в Google Ads? Так от, універсальної відповіді в нас на це питання немає. Чому? Розповімо докладніше в статті. Також хочемо вам порекомендувати контекстну рекламу в Гугл і Яндекс Директ заказать тут

Взагалі, думка з цього приводу неоднозначне. Хтось каже, що крутіше Директа нічого немає, а хтось стверджує, що тільки Гугл Рекламою і користується. Дивіться самі, у своїх соцмережах ми провели опитування, де дізналися у передплатників, якою системою вони віддають перевагу:

За результатами вийшло, що більшість користувачів вибирає Яндекс Директ і ігнорують Google Ads (всі ж знають про ребрендинг Google Adwords?). Лише 28% опитаних використовують і ту, і іншу систему. І звичайно ж знайшлися і ті, хто не вважає контекстну рекламу корисною для свого бізнесу.

Чому так виходить? Невже рекламна мережа Гугла гірше, ніж у Яндекса, або справа зовсім не в цьому? Щоб відповісти на ці питання, давайте порівняємо рекламні системи і визначимо їх переваги і недоліки. Отже, почнемо.

Інтерфейс

Не будемо затримуватися на цьому пункті. Єдине – відзначимо основні відмінності інтерфейсів рекламних систем.

Google Ads

Деякі рекламодавці недолюблюють Гугл Рекламу за її постійні оновлення. У 2018 року був повністю оновлений інтерфейс і проведений ребрендинг, ніж збив з пантелику чимало рекламодавців, у яких і до цього виникали проблеми з налаштуванням.

Нам здається, що сама по собі панель управління стала зручна тим, що в ній представлені всі наявні інструменти. Всю необхідну інформацію по кампаніям можна побачити на стартовій сторінці кабінету.

Інтерфейс виглядає наступним чином:

Якщо ви щось забули врахувати при розробці рекламної кампанії, Гугл приходить на допомогу з розділом «Рекомендації», в якому зібрана інформація по тих пунктах, які можна поліпшити:

Незважаючи на те, що багато консерватори були проти оновлень (адже знову довелося розбиратися в непростому інтерфейсі), новий кабінет, як нам здається, став набагато зручніше, зрозуміліше, тепер набагато простіше налаштувати Гугл Рекламу.

Яндекс.Директ

У Директе теж оновився інтерфейс, зараз він став доступний всім рекламодавцям. Поки роботи над поліпшенням інтерфейсу ще ведуться, є доступ до попередньої і всім звичної версії кабінету.

На стартовій сторінці кабінету показані тільки основні функції, які знадобляться для створення оголошень, також представлений список рекламних кампаній. Статистику по кліках і інші звіти можна побачити всередині обраної кампанії. На відміну від Гугла, відразу показаний поточний баланс кабінету.

Нову версію кабінету Діректа можна назвати «все під рукою». Інтерфейс, як і було раніше, інтуїтивно зрозумілий. Але тепер стало зручніше перемикатися між кампаніями, групами, фразами. Відразу доступна коротка статистика за вибраний період.

З’явився розділ з рекомендаціями, як і в Гугл, який допоможе поліпшити показники з рекламним кампаніям:

Ще одна новинка – це історія змін рекламної кампанії, раніше ця функція була доступна тільки в Гугл Рекламі.

Висновок: Гугл і Яндекс працюють над поліпшенням інтерфейсу. Якщо раніше Гугл був зрозумілий тільки професіоналам, то тепер стало зручніше орієнтуватися і обивателю.