KNOX Samsung – що це за програма, потрібна вона?

422

Доброго дня. Ми живемо в інформаційну епоху, коли особисті дані цінуються понад усе. Це не дивно, якщо врахувати кількість кібератак, зростаюче з кожним днем. До недавніх пір зловмисники здійснювали набіги» лише на корпоративних користувачів, але тепер від їх деструктивних дій страждають звичайні люди. З цією метою розробники створюють захисний софт. Одним з таких рішень є KNOX Samsung. Що це за програма, варто встановлювати, чи здатна вона забезпечити достатній рівень захисту – дізнаєтеся з сьогоднішнього огляду.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Для чого потрібна програма Самсунг Кнокс
 • Переваги і недоліки Samsung My KNOX
 • Як видалити KNOX?

Для чого потрібна програма Самсунг Кнокс

Корейська компанія Samsung створила додаток KNOX для смартфонів на базі Android. Завантажити його можна на офіційному маркеті Google Play.

KNOX Samsung – що це за програма, потрібна вона?

Програма надає доступ до сховища, дані якого надійно шифруються з використанням сучасних алгоритмів. Це дозволяє закрити всю інформацію на «замок», щоб ніхто сторонній не міг отримати до неї несанкціонований доступ.

ЗА дозволяє «ховати» не тільки файли, але і додатки. Навіть реально зривати відвідуваних інтернет-ресурси, маскирую серфінг в мережі від інших.

KNOX Samsung – що це за програма, потрібна вона?

Якщо смартфон оснащений датчиком відбитків пальців, то розблокувати доступ до інформації можна таким чином. Інакше, доведеться вводити пароль. Варто відзначити, що використовується шифрування 256-bit, яке практично неможливо розшифрувати. Навіть якщо Ваш телефон потрапить в руки зловмисників, вони навряд чи зможуть отримати цінну інфу.

Що таке KNOX на Samsung Galaxy S8, S4, S5, Note 3 та інших моделях Самсунг – розібралися. До речі, якщо Ви додаєте в Кнокс додаток, то буде створена його копія в пам’яті смартфона. Тобто, можна буде запускати таку програму як в звичайному режимі (доступно для всіх), так і в захищеному (після введення пароля). Цей момент варто враховувати, щоб потім не задаватися питанням – чому так швидко витрачається пам’ять пристрою.

Як користуватися, налаштувати і виконати потрібні операції – показано в цьому відео:

Переваги і недоліки Samsung My KNOX

Почну з перерахування явних «плюсів», які можна виділити на підставі численних відгуків:

 • Софт гарантує бездоганну ступінь захисту;
 • Інтерфейс гранично простий, російською мовою;
 • Використовуючи Кнокс можна відстежувати місце розташування гаджета, якщо він був загублений;
 • Коли телефон вкрали, то реально заблокувати/видалити всі дані дистанційно, через Web-браузер (потрібно попередньо створити обліковий запис Samsung);
 • Є функція VPN для відвідування заблокованих ресурсів в інтернеті;
 • Створюється мінімальне навантаження на ресурси мобільного девайса.

Але є й кілька мінусів:

 • Деякі можливості програми Knox доступні тільки при наявності root-доступу, а не всі користувачі готові ризикувати для отримання рут-прав;
 • Через Кнокс можна інсталювати лише офіційний софт з Гугл Плей;
 • Висока ефективність та стабільність експлуатації досягається лише на апаратах Самсунг. ПО буде працювати і на інших моделях, але розробники не ручаються за вильоти і збої.

Не так давно був випущений аналогічний софт з поліпшеними алгоритмами шифрування і розширеним функціоналом – Secure Folder. Він витрачає менше акумулятора, але сумісний тільки зі смартфонами/планшетами корейського бренду.

KNOX Samsung – що це за програма, потрібна вона?

Як видалити KNOX?

Процедура нічим не відрізняється від стандартної. Досить виконати наступні кроки:

 • Йдемо в налаштування Андроїд;
 • Відкриваємо розділ «Додатки» (або диспетчер, дивлячись яка у Вас версія ОС);
 • Знайдіть у переліку утиліт непотрібну і тапніте по назві для відкриття сторінки з інформацією про софт;
 • Залишилося тільки натиснути на клавішу видалення і підтвердити наміри.

Я розповів про My KNOX Samsung – що це за програма, потрібна вона, а Ви вже на свій розсуд приймайте рішення про встановлення. Хотілося б дізнатися Вашу думку після експлуатації. Якщо можете, поділіться відгуками в коментарях.

З повагою, Віктор!