Intel знижує ціни на серверні процесори, щоб переманити клієнтів amd

8

За даними digitimes, компанія intel переглянула свою цінову політику, пов’язану з серверними процесорами, щоб більш впевнено протистояти amd в цьому сегменті, у якої зараз спостерігаються проблеми в поставках. Повідомляється, що intel наповнила ринок чіпами за цінами нижче рекомендованих і надає на свою продукцію значні знижки.

Джерело зображення: intel

Хоча дані більшості звітів вказують, що amd змогла в деякій мірі нормалізувати поставки процесорів, компанія програє своєму конкуренту в двох речах: вона заробляє набагато менше, ніж intel, і у неї немає власних заводів для виробництва своєї продукції. Intel зі свого боку може дозволити собі більш агресивно грати, оскільки займається не тільки розробкою чіпів, але також сама їх і виробляє. Іншими словами, у неї є набагато більше важелів для контролю, за рахунок яких вона сподівається привернути більше уваги до своєї продукції.

Amd останнім часом дуже добре показує себе на ринку серверних процесорів. За даними свіжого звіту puget systems, з червня 2020 по липень 2021-го частка продажів робочих станцій amd зросла з 5 до 60 %. Однак підвищений попит на процесори “червоних” також означає, що деяким покупцям, які бажають інвестувати в нову серверну інфраструктуру на базі amd, доводиться довго чекати виконання своїх замовлень, оскільки компанія просто не справляється з потрібним обсягом їх поставок. Intel це прекрасно знає і тому проводить політику зниження цін на процеси, намагаючись переманити клієнтів amd.

Питання вибору тієї чи іншої платформи в серверному і hpc-сегментах дуже важливе, оскільки це значною мірою впливає на подальший вибір покупців у майбутньому. Заміна всієї серверної інфраструктури з платформи одного виробника на платформу іншого виробника вимагає набагато більш значних інвестицій в порівнянні зі звичайним оновленням платформи від одного і того ж виробника.

За даними mercury research, у другому кварталі 2021 загальна частка amd на ринку серверів зросла до 9,5 %. Це на 4 процентних пункти більше, ніж роком раніше, але на 1 п.п. Менше, ніж було в першому кварталі поточного року, коли amd займала 10,5% цього ринку. Якщо взяти до уваги можливості процесорів обох компаній і їх фактичні ціни на ринку, то немає ніяких технологічних причин, згідно з якими intel змогла б повернути собі частку ринку, якщо тільки дефіцит процесорів amd і більш ефективна цінова політика intel не стануть вирішальними факторами для покупців.