Grand theft auto iii виповнилося цілих 20 років

25

Сьогодні, 22 жовтня 2021, великої grand theft auto iii від розробника rockstar north і видавця rockstar games виповнюється цілих 20 років.

Grand theft auto iii виробництва rockstar north (тоді ще називалася dma design) вийшла на консолі playstation 2 22 жовтня 2001 року. У ній гравець керував безіменним (те, що його звуть клод – з’ясувалося тільки в grand theft auto: san andreas) і мовчазним протагоністом, який хотів помститися своїй колишній дівчині – каталіні – після того як вона зрадила його під час пограбування банку. Вперше за всю історію серії гравці могли досліджувати повністю відкритий тривимірний живий світ ліберті-сіті.

Пізніше, а саме 21 травня 2002 року, grand theft auto iii відвідала pc, 31 жовтня 2003 гра заглянула на консоль xbox, а в другій половині 2011 року grand theft auto iii вийшла і на мобільних пристроях під управлінням android і ios. В кінці цього року до виходу на pc, на актуальних платформах playstation і xbox, а також і на nintendo switch готується її ремастер.

Grand theft auto iii отримала захоплені відгуки як від критиків, так і від гравців, і вважається однією з кращих ігор за всю історію ігрової індустрії. Grand theft auto iii також породила цілий новий жанр, якому люди дали неофіційне ім’я “клон-gta”.