Google звинувачують у монополії на ринку голосових помічників для android

14

Схоже, компанія google зіткнулася з ще одним розслідуванням європейських регулюючих органів. На цей раз через домінування на ринку голосових помічників для android. Сем вілкін( sam wilkin), редактор новинного ресурсу mlex, що висвітлює діяльність європейських регуляторів, написав у twitter, що у технологічного гіганта можуть виникнути проблеми. Йдеться про можливий примус виробників android-пристроїв до використання “google асистента” в якості голосового помічника за замовчуванням.

“google асистент” є функцією за замовчуванням на більшості android-пристроїв з 2017 року. Голосовий помічник на базі штучного інтелекту був вперше представлений в 2016 році, він вміє планувати зустрічі, відповідати на базові питання користувача і виконувати певні дії.

Віце-голова європейської комісії та європейський комісар з питань конкуренції маргрет вестагер (margrethe vestager) дала зрозуміти, що вона незадоволена домінуванням кількох голосових помічників в європі, і це може заважати конкуренції. Вона також висловила стурбованість з приводу того, як голосові помічники збирають дані про користувачів. 1>«>”у єс провідними голосовими помічниками є google assistant, amazon alexa і apple siri… Є питання щодо попередньої їх установки і побоювання з приводу налаштувань за замовчуванням”, – сказала єврокомісар.

Раніше євросоюз вже штрафував google за антиконкурентну поведінку, пов’язану з пошуком, рекламою і android. Компанія отримала три великі штрафи на суму майже 10 млрд доларів.