Гіроскоп в телефоні – що це за датчик?

565

Доброго дня. Практично будь-який смартфон, випущений після 2010 року, оснащується різними корисними сенсорами. Сьогодні хочу розповісти про гіроскоп в телефоні. Що це за датчик, для чого потрібен, і як включити?

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Додаткові можливості гаджета
  • Для чого потрібен гіроскоп в смартфоні?
  • Як дізнатися, чи є на телефоні гіроскоп?

Додаткові можливості гаджета

Раніше я розповідав про датчики Холу, наближення. Крім них девайс може мати акселерометр, температурний сенсор, магнітний і т. д. Всі ці мікросистеми дозволяють істотно розширити функціонал пристроїв, щоб їх можна було використовувати в якості будівельного рівня, компаса, термометра, вимірювача відстаней до об’єктів.

Варто відзначити, що багато хто плутає поняття «G-sensor» і «гіродатчик», або ж вважаю, що це одне і те ж. Незважаючи на схожий принцип дії, все ж, це зовсім різні речі.

Гіроскоп є складним пристроєм, що складається з декількох обручів, закріплених на підставці. А всередині них розташовується рухливий диск, що реагує на зміну вектора гравітаційної сили.

Насправді, в компактних гаджетах застосовується трохи інший механізм, габарити якого не перевищують десяти міліметрів, а висота – близько 3 мм.

Гіроскоп в телефоні – що це за датчик?

  • uBar що це за програма, потрібна вона?
  • Як звільнити пам’ять Android, нічого не видаляючи!
  • Виправляємо помилку «iPhone відключений, підключіться до iTunes»

Для чого потрібен гіроскоп в смартфоні?

Цей датчик дозволяє визначати просторове положення телефону, щодо 3-х площин (згадуємо шкільний курс геометрії – осі X, Y і Z). А ось акселерометр призначений для вимірювання напрямку прискорення, що корисно для автоматичного повороту зображення на екрані.

Гіродатчик вловлює навіть самі незначні рухи в будь-якому напрямку – нахили пристрою, його повороти. Але позику це потрібно? До речі, вперше цей сенсор почали використовувати в Айфонах, власники яких відразу ж відчули переваги. Найпростіший приклад – це можливість прийняти вхідний дзвінок («взяти трубку»), просто струсивши смартфон. Також, можна з легкістю перегортати зображення в галереї, перевертати сторінки в процесі читання книг, переключатися з одного треку та іншої в музичному програвачі.

Гіроскоп в телефоні – що це за датчик?

Але самим важливим аспектом використання гіроскопа є ігрова індустрія. Тобто, деякі ігри дозволяють управляти персонажем за допомогою поворотів корпусу. Особливо це актуально для гоночних симуляторів, де смартфон перетворюється на кермо, а якщо його нахиляти вперед/назад, то можна таким чином збільшувати швидкість/гальмувати.

Існує величезна кількість цікавих ігор, які датчик гіроскоп перетворює в справжні шедеври, захопливі не на одну годину. Я не буду перераховувати їх у цьому пості, думаю, Гугл допоможе Вам знайти цікаві варіанти.

Як дізнатися, чи є на телефоні гіроскоп?

У випадку зі смартфонами iPhone можна запросто відповісти на це питання. У всіх моделей версії 4 і вище цей датчик присутній. А ось для пристроїв на базі Андроїд ситуація трохи заплутанішою, адже виробників набагато більше. Перевірити можна двома способами:

  • Ознайомившись з детальними характеристиками на офіційному сайті (або комплектної документації);
  • Встановити будь-який додаток, яке тестує можливості девайса. Кращими утилітами є Aida64 і AnTuTu. Але особисто мені більше подобається софт Sensor Kinetics, який спеціалізується на перевірці працездатності всіх датчиків.

Тепер Ви знаєте гіроскоп в телефоні – що це за датчик, як дізнатися його наявність в пристрої, для чого він потрібен. Якщо залишилися питання – із задоволенням відповім на них у коментарях.

З повагою, Віктор!

Гіроскоп в телефоні – що це за датчик?