Економні e-cores проти продуктивних p-cores: ігрове тестування 12900k

32

За пост нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

реклама

Intel представила лінійку процесорів нового покоління під кодовою назвою alder lake. сокет lga1700 вперше використовує комбінацію економічних і продуктивних ядер. У випадку з intel core i9 12900k ми маємо 16 ядер (8+8). Багато фанатів компанії скептично поставилися до такого нововведення. Деякі знавці припускали, що слабкі ядра будуть погіршувати ігрову продуктивність і ні на що не здатні окремо.

Методика тестування

Було вибрано кілька сучасних і класичних ігор. Цей не повністю симулює ситуацію, так як відключити всі потужні ядра неможливо. Для мінімізації впливу довелося відключити 7 p-cores і знизити частоту останнього до рівня e-cores. після цього за допомогою диспетчера завдань вимикалося продуктивне ядро для кожної гри.

Для тестування 8 потужних ядер просто відключалися енергоефективні. Гипертрединг вимикаємо. відеокарта rtx3080 виключає упор в графічний адаптер в більшості ігор з роздільною здатністю 1080р.

Ігрові результати

Дуже стара і частотозалежна гра cs: go показує значний розрив. Процесор intel core i9-12900k з продуктивними ядрами показує до двох разів більше на лічильнику fps. Середнє значення 366 і 693 fps. Навіть слабких ядер досить для комфортної гри за монітором 240 або 360гц.

По-справжньому неймовірно вимоглива гра, чи не єдиний представник nextgen симуляторів. У microsoft flight simulator 2020 різниця не настільки істотна. Флагман alder lake показав в середньому 69 fps з»ядрами-огризками”. Все ще більше деяких intel core / amd ryzen минулих років. Показники 1%/0.1% low вкрай стабільні в обох випадках. P-cores дозволяють наблизити середній лічильник до позначки 95 fps.

Реклама

Pubg-гра сильно залежить від частоти ядер. Різниця становить до 80%, але показники середнього фпс, рідкісних і дуже рідкісних подій все ще дозволяють грати з комфортом на моніторах 144гц навіть на ефективних ядрах.

Зверніть увагу на споживання енергії. E-cores» їдять ” в межах 25-35вт, в залежності від ігрової ситуації. Forza horizon 5 іде чудово на обох конфігураціях. Різниця передбачувана-близько 80 fps.

Реклама

Rdr2 більш чутливий до частоти ядер. intel i9-12900k без гіпертредингу показав 136 fps з потужними ядрами і 65 fps з енергоефективними.

Дворазовий приріст в cyberpunk2077 не виявляється сюрпризом. Можливо, з включеним ht різниця була б більш помітною.

Hitman 3-118 fps проти 192 fps, споживання енергії на 55вт вище.

Трохи застаріла, але все ще актуальна гра witcher 3. Типовий розрив до 80%. Все одно геймери можуть насолодитися плавним геймплеєм в 130 + фпс при споживанні енергії, порівнянної з мобільними чіпами apple m1 –20-30w.

Висновок

У intel вийшов непоганий продукт, який поки ще потрібно навчити правильно працювати з програмним забезпеченням. Такий підхід давно використовують в мобільних телефонах, що вкрай важливо для автономності. При наявності відеокарти зі споживанням 300вт різниця в 50вт cpu power не здається чимось значущим. Цілком ймовірно, що найближчим часом розробники ігор і програм змусять е кономні і потужні ядра працювати в тандемі для забезпечення кращої швидкодії.