Доопрацювання сайту на бітрікс

19

Фахівці компанії з розробки сайтів topform розповідають, коли потрібне доопрацювання сайту на bitrix dorabotka-bitrix і як підібрати надійного виконавця.

3 причини шукати нового підрядника

Існує три основні причини, за якими компанії шукають нового підрядника на виконання робіт з доопрацювання сайту на системі управління бітрікс:

  1. виникли будь-які проблеми з постійним підрядником, який підтримує сайт. До таких проблем найчастіше відносяться зриви термінів виконання завдань і незадоволеність якістю виконуваних робіт. Багато питань у замовників зазвичай викликають ціни, що призначаються за роботи з модернізації функціоналу, оскільки складно оцінити їх адекватність. Замовники хочуть розуміти, чи дійсно прайс, який їм виставляють за послуги, обгрунтований, і проводять аналіз ринку.
  2. розширився спектр товарів і послуг, що продаються через сайт, ускладнилася логістика продажів, є необхідність впровадження нового функціоналу, програм лояльності по роботі з постійними клієнтами і так далі.
  3. власний, часто штатний розробник вже не справляється зі складністю потенційних завдань по впровадженню нового функціоналу і потрібна повноцінна команда з декількох фахівців, здатних якісно вирішити завдання і реалізувати розвиток проекту в короткі і конкретні терміни. В останньому випадку, штатний розробник буде виконувати роль контролюючого органу, здатного однією мовою спілкуватися з фахівцями підрядника, і забезпечувати правильне розуміння завдань сайту.

З чого почати взаємодію з підрядником?

Якщо ви передаєте сайт на бітрікс на аутсорс і доопрацювання новій команді виконавців, необхідно заповнити бриф, щоб максимально чітко сформулювати завдання. Якщо підрядник новий і раніше не робив ніяких робіт для вашого проекту, рекомендується віддати сайт на первинний аудит.

Запитуйте аудит, який дозволить підряднику всебічно вникнути в структуру, зручність роботи і функціональність коду. Аудит буде відправною точкою для власника ресурсу, і для всіх потенційних підрядників, яких ви будете розглядати як претендентів на постійну співпрацю з вами. На основі аудиту ви також зможете оцінити, наскільки компетентний розробник.

Аудит включає кілька аспектів роботи сайту:

  • технічний аудит. Перевіряється працездатність всіх сервісів, швидкість завантаження сторінок і компонентів, коректність написання коду і підключення програмних модулів.
  • юзабіліті аудит. Аналізується зручність сайту для користувачів, переконливість інформації, якість подачі матеріалів, проблеми з рекламними джерелами та залученням нових клієнтів. Мета подібного аудиту-збільшення ефективності від реклами, яку ви використовуєте, а також усунення проблем, що перешкоджають зростанню продажів і звернень з сайту.

В результаті ви отримуєте не тільки детальну картину щодо того, як працює ваш сайт, але і детальне технічне завдання на подальші роботи по сайту, без якого жоден розробник не в змозі оцінити реальну вартість і терміни робіт з модернізації функціоналу і доопрацювань сайту.

Надалі вам необхідно спільно з потенційним підрядником проаналізувати дані, скласти графік пріоритетності робіт по сайту і розділити доопрацювання функціоналу на логічні етапи. Після цього ви отримаєте точну вартість доопрацювань і конкретні терміни. Залишиться тільки визначитися з виконавцем і почати процес з модернізації сайту на платформі бітрікс.