Для чого потрібен vpn

10-11-2021

Vpn (приватна віртуальна мережа) – це простий інструмент, який захистить вашу конфіденційність онлайн, приховавши ваше місце розташування і зашифрувавши трафік. Ви захистите свої дані від хакерів, зможете отримати доступ до будь-якого стрімінгового контенту, купити квитки на літак за найвигіднішою ціною і багато іншого. Хочемо порекомендувати почитати про найкращий VPN for Nvidia Shield TV на сайті .

Якщо ви збираєтеся спробувати vpn, то ви прийшли за потрібною адресою. Я проаналізувала сотні сервісів і їх можливості і тепер точно можу сказати: найкращі vpn досить прості, щоб кожен міг ними скористатися, і воно того варте. Моє просте керівництво без зайвої води навчить вас всього, що потрібно знати початківцю в світі vpn.

Готові перейти до справи? кращий за всіма параметрами сервіс-expressvpn. Тут дружній інтерфейс, високі швидкості підключення, а також першокласна захисту даних. Додаток дуже легко налаштувати,і вам не потрібно розбиратися в складних технічних аспектах, щоб почати.

Короткий посібник: як завантажити vpn в росії

  • зареєструйтеся на сайті vpn-сервісу: я рекомендую expressvpn, оскільки додаток цього сервісу дуже просте і доступне, при цьому не на шкоду швидкості роботи, безпеки і функціоналу.
  • завантажте та встановіть: дотримуйтесь інструкцій на сайті, щоб завантажити та встановити vpn-клієнт на кожному зі своїх пристроїв.
  • запустіть і підключіться: запустіть vpn-додаток і підключіться до сервера (нижче ви побачите інструкцію, як вибрати сервер).

Чи потрібен вам vpn? майже напевно, і ось чому

Якщо ви дбаєте про свою безпеку, то вам точно потрібен vpn для повсякденного використання в своїй країні і при поїздках за кордон. Інтернет – не найбезпечніше місце для ваших приватних даних. Сьогодні тут багато загроз: хакери, it-компанії, уряди зі своєю цензурою і рекламні компанії. Також є багато обмежень: до якого контенту ви можете отримати доступ, чим ви можете займатися в мережі і так далі. На щастя, хороший vpn-сервіс допоможе вирішити всі ці проблеми.

Vpn шифрує всі ваші дані

Коли ви підключаєтеся до vpn-сервера, весь ваш інтернет-трафік шифрується. Це означає, що ніхто не побачить, чим ви займаєтеся онлайн, навіть ваш власний інтернет-провайдер. Також ваш інтернет-провайдер не зможе занижувати швидкість інтернет-підключення як раніше, коли ви грали онлайн або дивилися контент на стрімінгових сервісах.

Шифрування даних також не дає хакерам побачити ваші конфіденційні дані, які ви вводите на веб-сайтах (наприклад, логіни і паролі). Це особливо важливо, якщо ви користуєтеся публічними мережами wifi, оскільки кіберзлочинцям простіше відстежувати ваші дані в публічних мережах. Vpn гарантує, що, якщо раптом хтось і зможе викрасти ваші дані, зловмисники все одно не зможуть їх прочитати.

Vpn маскує вашу ip-адресу

Є кілька причин, чому це дуже важливо. По-перше, за вашою ip-адресою можна визначити ваше місце розташування, що є загрозою вашій конфіденційності, якщо співвіднести цю інформацію з іншими особистими даними.

По-друге, багато сервісів (типу netflix, hbo, hulu, bbc iplayer, amazon prime video і багатьох інших) визначають по вашому ip-адресою, який контент ви можете побачити. Через геоблоків ви також не зможете подивитися популярні місцеві телевізійні канали (росія, супер, тнт, перший канал, стс, матч тв), якщо виїдете з країни.

Єдиний спосіб приховати свою справжню ip-адресу і обійти геоблоки-замаскувати його за допомогою іншої адреси, що і робить vpn. Ще раз: ніхто не зможе побачити, де ви насправді перебуваєте, а ви зможете отримати доступ до будь-якого контенту за своїм бажанням, незалежно від вашого регіону проживання. Маскування ip-адреси вкрай необхідна, якщо ви хочете завантажити торрент-файл, обійти геоблоки і цензуру, насолоджуючись повною онлайн-свободою по всьому світу.

Vpn блокує шкідливі сайти, рекламу і відстежують програми

Кращі vpn-додатки мають вбудований захист від кібератак, а також не дають шкідливим сайтам завантажувати різне шкідливе пз і відстежують програми на ваш пристрій без вашого відома. Деякі програми також блокують рекламу і спливаючі повідомлення, що надає ще один шар захисту і дає вам можливість насолоджуватися контентом на сайтах типу youtube без дратівливої реклами.

Як працює vpn?

З точки зору користувача, vpn-неймовірно проста технологія. Вам всього лише потрібно завантажити і встановити додаток на свій пристрій, вибрати сервер на свій смак і натиснути кнопку підключення. Якщо ви вибрали якісний vpn-сервіс, то ви можете бути впевнені, що після цих дій вся ваша онлайн-активність буде надійно захищена.

Що ж відбувається за лаштунками? якщо коротко: vpn шифрує ваш трафік, а потім посилає його через один зі своїх серверів, розташованих по всьому світу. Завдяки шифруванню ваш інтернет-провайдер не може бачити, чим ви займаєтеся онлайн. Оскільки ваш трафік проходить через інший сервер, також ніхто не може бачити вашу ip-адресу та ваше справжнє місце розташування.

З цього сервера vpn направляє ваш трафік на веб-сайт або в додаток. Джерелом трафіку замість вашого пристрою сайт “бачить” vpn-сервер, тому і ip-адреса він бачить не ваш, а vpn-сервера. Щоб сайти не блокували vpn, надійні vpn-провайдери регулярно оновлюють свої ip-адреси, а також пропонують вибір з декількох тисяч серверів.

Популярні стрімінгові сервіси типу netflix і amazon prime video використовують ваш ip-адресу, щоб зрозуміти, де ви знаходитесь і який контент ви можете переглядати. Оскільки ліцензійні угоди діють по-різному для різних країн, ви не зможете побачити певні фільми і серіали в своєму регіоні проживання або навіть не зможете отримати доступ до цілих платформ на зразок hulu, поки не скористаєтеся vpn.

За допомогою vpn ви зможете замаскувати свою ip-адресу і показати стрімінговим платформам, що ви перебуваєте в іншій країні, щоб отримати доступ до контенту з інших регіонів. Наприклад, уявімо, що ви хочете подивитися фільм про гаррі поттера на netflix, але це неможливо у вашій країні, оскільки через ліцензійні угоди ці фільми для вас недоступні. Тепер ви можете використовувати vpn, щоб обійти геоблок і підключитися до сервера в тій країні, де ця франшиза доступна.

Отримати доступ до стрімінгового контенту за допомогою vpn просто. Вам всього лише потрібно підключитися до сервера в тій країні, де потрібний вам контент доступний, потім запустити стрімінговий сервіс, як ви зазвичай це робите. Прочитайте наш покроковий посібник, де все описано більш детально.

При цьому деякі стрімінгові сервіси дуже успішно блокують vpn-доступ, обмежуючи вибір користувачів контентом їх регіону. Якщо сервіс виявить, що ви користуєтеся vpn, то ви зможете побачити тільки повідомлення про помилку доступу на екрані. Однак, кращі vpn для доступу до стрімінгового контенту знають, як вирішити цю проблему. Ці провайдери постійно оновлюють свої ip-адреси і використовують просунуті технології для обходу vpn-блокувань.

Отже, якщо ви живете в цих країнах або збираєтеся поїхати в одну з них, ви все ще можете використовувати vpn для доступу до сайтів, які там заблоковані.Оскільки vpn шифрує ваш трафік, місцева влада не зможе співвіднести цей трафік з вашою особистістю. Тільки потрібно обов’язково вибрати один з преміум-vpn, який точно працює в цих країнах (наприклад, expressvpn) і завантажити додаток (і ще один запасний варіант) перед поїздкою.