Датчик Холу в телефоні – що це?

32

Доброго дня. Практично кожен сучасний гаджет має по кілька датчиків, що забезпечують коректну роботу мобільного пристрою. Крім того, такі пристосування покликані розширити функціональні можливості апарату. Сьогодні розповім про датчик Холла в телефоні – що це, який принцип роботи, для чого потрібен.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що за сенсор?
 • Навіщо в телефоні датчик Холла?
  • Диво-чохли

Що за сенсор?

Він призначений для визначення магнітного поля. У найпростіших моделях телефонів він здатний лише фіксувати наявність поля, але не може вимірювати його напруженість.

У далекому 1879 році був відкритий так званий «ефект Холла». Суть його наступна:

Якщо взяти металеву пластину, яка є провідником для електронів (струму), і занурити її в магнітне поле, то електрони почнуть зміщуватися до однієї з граней. Тут буде накопичуватися заряд зі знаком «мінус». А на протилежному боці – «плюс». Так продовжується до тих пір, поки створене електричне поле не буде компенсувати магнітне (згідно силі Лоренца). Утворюється різниця потенціалів, яку і дозволяє зафіксувати датчик Холла.

Це дозволяє реалізувати в телефонах механізм у вигляді чіпа, здатний управляти подачею сигналу в бінарному (двійковому вигляді: 1 – сигнал є, 0 – немає.

Датчик Холу в телефоні – що це?

Смартфон (або будь-яке інше пристрій) отримує інформацію про поточний стан і виконує ті чи інші дії. Варто відзначити, що цей сенсор не чинить побічної дії на контролери гаджета, що робить його незамінним помічником для розширення можливостей.

У наступному відео показано, як простим чином перевірити наявність датчика:

Можна отримати цю інформацію на офіційному сайті виробника, або в інструкції.

 • Поради для смартфона, які потрібно знати кожному
 • TouchPal — що це за програма для Android
 • Вимикається комп’ютер під час гри: що робити?
 • ТОП 7 лайфхаков для Google Play, без яких не обійтися!

Навіщо в телефоні датчик Холла?

Відповісти однією фразою на це питання непросто, оскільки сенсор має широку область застосування. На жаль, в смартфонах існують деякі обмеження, які не дозволяють максимально розкрити всі переваги:

 • Дуже компактні габарити;
 • Вплив на споживання енергії батареї;
 • Немає особливої необхідності.

Для чого потрібен датчик Холла в телефоні? У мобільних гаджетах застосовуються наступні моменти:

 • Для поліпшення вбудованого компаса, щоб пристрій швидше визначало розташування полюсів при включенні навігаційної системи GPS (карти Google, Яндекс і т. д.);
 • Реагування на магніт, вбудований спеціальний чохол для телефону. Про цю особливості мова піде далі.

Диво-чохли

Впевнений, Ви бачили такі чохли у вигляді книжки, які при закритті блокують дисплей, а при відкритті відбувається автоматичне розблокування. Як таке можливо?

Саме датчик Холла забезпечує таку поведінку. Як тільки до нього наближається магніт (розташований усередині захисного фліпа), змінюється спрямованість поля, сенсор фіксує зміну і програмне забезпечення телефону отримує відповідну команду – відключити екран.

Датчик Холу в телефоні – що це?

Деякі моделі «книжок» мають віконце для відображення часу, повідомлень та іншої інформації. Як так виходить, адже кришка закрита, а дисплей активний? Справа в тому, що датчик Холла принцип роботи у телефоні може мати такий, що визначає необхідність повної або часткової блокування дисплея.

Пропоную подивитися більш докладне відео з даного питання:

З повагою, Віктор!

Датчик Холу в телефоні – що це?