Датчик Холу в телефоні – що це?

347

Доброго дня. Практично кожен сучасний гаджет має по кілька датчиків, що забезпечують коректну роботу мобільного пристрою. Крім того, такі пристосування покликані розширити функціональні можливості апарату. Сьогодні розповім про датчик Холла в телефоні – що це, який принцип роботи, для чого потрібен.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що за сенсор?
 • Навіщо в телефоні датчик Холла?
  • Диво-чохли

Що за сенсор?

Він призначений для визначення магнітного поля. У найпростіших моделях телефонів він здатний лише фіксувати наявність поля, але не може вимірювати його напруженість.

У далекому 1879 році був відкритий так званий «ефект Холла». Суть його наступна:

Якщо взяти металеву пластину, яка є провідником для електронів (струму), і занурити її в магнітне поле, то електрони почнуть зміщуватися до однієї з граней. Тут буде накопичуватися заряд зі знаком «мінус». А на протилежному боці – «плюс». Так продовжується до тих пір, поки створене електричне поле не буде компенсувати магнітне (згідно силі Лоренца). Утворюється різниця потенціалів, яку і дозволяє зафіксувати датчик Холла.

Це дозволяє реалізувати в телефонах механізм у вигляді чіпа, здатний управляти подачею сигналу в бінарному (двійковому вигляді: 1 – сигнал є, 0 – немає.

Датчик Холу в телефоні – що це?

Смартфон (або будь-яке інше пристрій) отримує інформацію про поточний стан і виконує ті чи інші дії. Варто відзначити, що цей сенсор не чинить побічної дії на контролери гаджета, що робить його незамінним помічником для розширення можливостей.

У наступному відео показано, як простим чином перевірити наявність датчика:

Можна отримати цю інформацію на офіційному сайті виробника, або в інструкції.

 • Поради для смартфона, які потрібно знати кожному
 • TouchPal — що це за програма для Android
 • Вимикається комп’ютер під час гри: що робити?
 • ТОП 7 лайфхаков для Google Play, без яких не обійтися!

Навіщо в телефоні датчик Холла?

Відповісти однією фразою на це питання непросто, оскільки сенсор має широку область застосування. На жаль, в смартфонах існують деякі обмеження, які не дозволяють максимально розкрити всі переваги:

 • Дуже компактні габарити;
 • Вплив на споживання енергії батареї;
 • Немає особливої необхідності.

Для чого потрібен датчик Холла в телефоні? У мобільних гаджетах застосовуються наступні моменти:

 • Для поліпшення вбудованого компаса, щоб пристрій швидше визначало розташування полюсів при включенні навігаційної системи GPS (карти Google, Яндекс і т. д.);
 • Реагування на магніт, вбудований спеціальний чохол для телефону. Про цю особливості мова піде далі.

Диво-чохли

Впевнений, Ви бачили такі чохли у вигляді книжки, які при закритті блокують дисплей, а при відкритті відбувається автоматичне розблокування. Як таке можливо?

Саме датчик Холла забезпечує таку поведінку. Як тільки до нього наближається магніт (розташований усередині захисного фліпа), змінюється спрямованість поля, сенсор фіксує зміну і програмне забезпечення телефону отримує відповідну команду – відключити екран.

Датчик Холу в телефоні – що це?

Деякі моделі «книжок» мають віконце для відображення часу, повідомлень та іншої інформації. Як так виходить, адже кришка закрита, а дисплей активний? Справа в тому, що датчик Холла принцип роботи у телефоні може мати такий, що визначає необхідність повної або часткової блокування дисплея.

Пропоную подивитися більш докладне відео з даного питання:

З повагою, Віктор!

Датчик Холу в телефоні – що це?