Дані про мільярди акаунтів facebook і clubhouse були викладені в інтернеті

19

Аналітики cybernews кажуть, що база даних, мабуть, включає імена, номери телефонів та іншу особисту інформацію.

База даних нібито була складена шляхом об’єднання 3,8 мільярда телефонних номерів з раніше вкрадених даних соціальної мережі clubhouse з профілями користувачів facebook, що зробило її цінним матеріалом для шахраїв.

У разі справжності, база даних ” могла б послужити золотою жилою для шахраїв»,- вважає старший дослідник інформаційної безпеки cybernews мантас саснаускас.

Згідно з cybernews, збірка являє собою оновлення раніше викладеного злому серверів clubhouse, який містив тільки номери телефонів користувачів clubhouse і людей з їх телефонних списків контактів.

Хоча вихідний список не був особливо корисний шахраям, додавання профілів користувачів в facebook дає набагато більше контекстної інформації про власників телефонних номерів, включаючи імена користувачів, місця розташування на основі суфіксів телефонних номерів, дані їх друзів і родичів і т.д. – припускає саснаускас.

Далі він пояснює, що якщо база даних дійсно справжня, зловмисники можуть використовувати дані для розробки всіх видів шахрайства. Наприклад, зловмисники можуть використовувати цю інформацію для підбору паролів порушених користувачів або можливо навіть проводити цільові фішингові махінації і методи соціальної інженерії.

Повідомляється, що хакер запитує 100 000 доларів за повну базу даних, що містить 3,8 мільярда записів, але відкритий для можливого продажу даних по частинах.