Ці фішки macos monterey не працюватимуть на mac з intel

23

Нове покоління комп’ютерів apple на базі m1 було представлено нам ще рік тому і з тих пір дуже полюбилося всім користувачам яблучної техніки. Незважаючи на це, кількість девайсів на процесорі intel як і раніше велике. Зрозуміло, що з роками в купертіно будуть максимально йти в бік нової системи на кристалі, але наскільки швидко відбудеться перехід нам з вами залишається тільки здогадуватися. Нещодавно з’явилися чутки про те, що в майбутньому оновленні macos monterey обмежать функціональність попередніх поколінь пристроїв. Сьогодні пропоную розібратися, які фішки будуть недоступні для торішніх моделей.

Apple накладає деякі обмеження на комп’ютери з intel.

Думаю, що з виходом нової системи на кристалі в 2020 році напружилися всі поточні власники техніки mac. Хоч тім кук і обіцяв хорошу підтримку комп’ютерів на intel, нескінченно це тривати не може. Інша справа-термін. Наскільки довго apple буде займатися подібним? розумієте, довго-поняття розтяжне. Для одних день — це ціла вічність, для інших 5 років-як одна мить.

Як правильно заряджати macbook pro 2021.

Є ще одне питання. Чи будуть обмеження вагоми? ті, хто стежить за моделями iphone вже давно просікли, що часто в купертіно спеціально програмно вирізають деякі функції зі смартфонів, додаючи їх в лінійку pro. Чи не вийде так з mac? судіть самі, а я лише наведу голі факти.

Оновлення facetime на mac

Розмиття заднього фону в facetime неможливо на mac з intel.

У додатку facetime на macos monterey з’явилася нова фішка — портретний режим. З її допомогою ви зможете розмити фон позаду вас, щоб співрозмовник не відволікався на сторонні предмети. В епоху пандемії питання стоїть ще гостріше. Багато хто з нас працюють або навчаються в дистанційному форматі, і відеозв’язок здається справжнім порятунком. Сторонні додатки на зразок zoom або ms teams вже давно використовують подібну функціональність.

Згідно з чутками, машини на intel підтримувати дану функцію не будуть. Сумно? дуже. Я використовую zoom майже кожен день протягом майже двох років і кожен раз сподіваюся піти від нього в сторону facetime. В першу чергу для робочих дзвінків. Раніше це було неможливо, так як деякі колеги використовують android-смартфони, але зараз адже можна без проблем організувати все в браузері. Що ж, мабуть доведеться залишитися в zoom.

Apple maps в macos monterey

У комп’ютерах mac на глобус подивитися не вийде.

В останньому оновленні ios багато хто помітив зміни програми карти. З macos monterey, apple maps так само чекають великі зміни. Зокрема, з’явиться новий вид з глобусом, який дозволить обертати всю земну кулю і збільшувати масштаби різних країн, міст і регіонів. Нагадаю, що в попередніх версіях macos масштаб був обмежений тільки плоскою картою світу. На маках з intel фішка працювати не буде. Не дуже-то і хотілося, чесно кажучи.

А ось друга фішка, описана раніше моїм колегою, особисто мені припала б до душі. Я говорю про докладний опис великих міст на кшталт лондона, нью-йорка або лос-анджелеса, де міститься детальна інформація про дороги, будівлі та визначні пам’ятки.

Не варто забувати, що у apple maps існує багато аналогів. Там пам’ятки і подивимося.

Плюс, важливо сказати про демонстрацію геологічних особливостей планети (гірські хребти, ліси, океани). Думаю, що для мандрівників було б до речі. З іншого боку, якщо всі фішки будуть доступні в ios, може бути на mac і не треба? ви як вважаєте?

Диктування тексту на мак

Перетворення голосу в мову-дуже корисна фіча на пристроях apple. Замість того щоб вводити гори тексту, можна просто надиктувати його і не паритися з різними друкарськими помилками. З появою macos monterey обробка диктування тексту за допомогою голосу буде повністю виконуватися всередині вашого пристрою. Робиться це для більшої конфіденційності користувачів і незалежності від інтернет-з’єднання.

Обмеження в 60 секунд-це серйозно.

Обмеження, яке з’явиться в майбутньому оновленні на пристроях intel, полягає в ліміті часу. На таких маках, час диктування не може перевищувати 60 секунд, в той час, як користувачі комп’ютерів на чіпах apple silicon зможуть диктувати будь-який текст без обмежень.

З інших дрібних обмежень слід відзначити функцію захоплення об’єкта, за допомогою якої можна створити 3d-об’єкт шляхом склеювання декількох зображень. Вона буде працювати тільки на intel з 16 гб озу і графічним процесором з 4 гб vram і більше. Обмеження накладуть і на перетворення тексту в голос. Кокс-це кількість підтримуваних мов (шведська, датська, норвезька та фінська).