Чи варто купувати mac c intel в 2021 році

22

Відповідь на це питання залежить від того, який саме mac вам потрібен і наскільки терміново. У модельному ряду mac залишилося тільки три моделі з intel всередині. Дві з них-великий imac і mac pro, потужні настільні комп’ютери. На комп’ютерні чіпи розроблені apple, ці моделі mac перейдуть в жовтні-листопаді наступного року. У травні про це сказав джон тернус, старший віце-президент apple з апаратного забезпечення: “перехід закінчиться презентацією потужних imac і mac pro”. За винятком mac mini просунутого класу, і потужних настільних комп’ютерів, з учорашнього дня apple не продає жодної моделі mac з intel всередині. Зате їх можна купити на вторинному ринку, так що питання, чи варто, все-таки не позбавлений сенсу.

Комп’ютери mac на intel поступаються рішенням на apple silicon

18 жовтня apple представила наступні комп’ютерні мікросхеми своєї розробки. Відразу дві, m1 pro і m1 max, з фантастичними технічними даними. З 10 листопада 2020 року, коли apple представила першу таку мікросхему, m1, пройшов майже рік. Вже починало здаватися, що у apple з переходом на свої чіпи нічого не виходить. Начебто виходить. Ще невідомо якими виявляться ці чіпи в реальному житті, але швидше за все з ними все буде в порядку. Ще трохи, і останній mac з intel всередині піде в минуле. Природно, і після цього їх не кинуть напризволяще.

Скільки коштують нові macbook pro в росії

Оголошуючи про перехід на нову архітектуру в червні 2020 року, тім кук пообіцяв що протягом декількох років нові версії macos будуть підтримувати intel-mac’и. З кожним роком, природно, для них будуть розробляти все менше і менше програм. Нові функції в нових версіях системи будуть доступні тільки на mac’ах з чіпами від apple. На mac’ах з intel всередині не буде підтримуватися найцікавіше з того, що придумають в apple. Поступово вони будуть ставати повне mac ‘ ами другого сорту. Це вже починається, але поки не зайшло занадто далеко. Intel-mac’і все ще досить хороші-правда не всі.

Який mac mini вибрати

Mac mini-відмінна робоча машинка. Особливо на m1

В модельному ряду mac mini дві моделі. В одній з них використовується розроблений apple чіп початкового рівня m1, в іншій – intel-процесори 8-го покоління. Модель з m1 представлена в онлайн-магазинах apple в двох варіантах, за 74 990 ₽ і за 94 990 ₽. У максимальній комплектації вони ідентичні і коштують 184 990 ₽. На кристалі m1 є все необхідне для повної підтримки нових функцій macos monterey-16-ядерний нейронний процесор і багато іншого. Продуктивність m1 mac mini не викликає питань. Є у mac mini і недоліки. Розмір його оперативної (об’єднаної) пам’яті обмежений 16 гб, до нього можна підключити не більше двох дисплеїв. Тим не менш, його варто купувати. Мої знайомі успішно використовують його для розробки програмного забезпечення. Для маленького комп’ютера початкового рівня це досить круто.

Чим відрізняються процесори m1 pro і m1 max

Ціни на його колегу з intel всередині починаються з 114 990 ₽. Це модель 2018 року. За 114 990 ₽ пропонують модель з 6-ядерним intel core i5 8-го покоління, з 8 гб звичайної оперативної пам’яті і накопичувачем об’ємом в 512 гб. Продуктивність у mac mini з intel всередині посередня, особливо, якщо порівнювати його з m1 mac mini. Зате, на відміну від його більш сучасного колеги, в mac mini з intel можна замінити core i5 на більш потужний core i7, і підняти (під час оформлення замовлення) розмір оперативної пам’яті до 64 гб. Це, як і належить,” влетить в копієчку ” – в максимальній комплектації цей mini обійдеться в 304 990 ₽. Чудова модель – для 2018-2020 років, але зараз я б не радив її купувати. Mac mini вищого класу, з m1 pro і m1 max, розробляється-про цей проект відомо з квітня. Але до 18 жовтня його розробники не встигли.

Найпотужніший комп’ютер apple

Ціни на дві його моделі з 6-ядерними процесорами intel 10-го покоління починаються від 188 990 ₽ і 209 990 ₽. Непоганий моноблок для самих різних видів діяльності, здатний впоратися з роботою середньої тяжкості. Його дизайн з товстими рамками навколо екрану з діагоналлю в 27 дюймів вважають застарілим, він і справді набрид за останні роки. Я користувався протягом декількох місяців старішою моделлю великого imac-враження від нього залишилися найкращі.

Imac-це оптимальне рішення для роботи. Але брати модель на intel не варто, крім, хіба що, найдорожчою

Але це звичайні моделі imac, яким відмінно підійшли б m1 pro і m1 max. Але серед imac 2020 року є справжній монстр, підозрюваний у вбивстві imac pro. У базі ця модель, з 8-ядерним intel-процесором коштує 241 990 ₽. Але доплативши 40 тисяч рублів можна отримати монстра з 10-ядерним intel-процесором, і з фантастичною продуктивністю. Якщо потрібен настільний mac з позамежною потужністю поки нічого кращого немає. Крім mac pro 2019 року, який набагато дорожче.

Найпотужніший mac, ціни на який починаються з 621 990 ₽ – комп’ютер не для всіх. Він потрібен для виконання найважчої роботи, безперервно, протягом тривалого часу. Розповідати про нього немає сенсу – ті кому потрібен такий комп’ютер знають про нього. Це самий настроюється і самий ремонтопридатний mac. У будь-який момент в ньому можна змінити набір периферії. Сподіваюся що apple вдасться розробити чіп завдяки якому mac pro 2022 року перевершить mac pro 2019.