Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

1439

Доброго дня. Власники смартфонів з операційною системою Android цікавляться, чому телефон не бачить карту пам’яті MicroSD? Таке трапляється нечасто і може бути викликано різними факторами. Я зібрав в цій статті всі можливі причини та рішення. Матеріал важкий і обов’язково допоможе позбутися від проблем з «невидимою» SD не тільки на мобільних гаджетах, але і фотоапаратах, камерах і інших пристроях, що мають слот для розширення пам’яті.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чому це критично?
 • Стандартна процедура
 • Неправильний формат SD
 • MicroSD неробоча, вийшла з ладу
 • Банальна несумісність
 • Комп’ютер теж не бачить SD-карту
 • Не «контачить»!
 • Телефон перестав бачити карту пам’яті: збій на програмному рівні
 • Корисні відео
 • Питання-відповідь
 • Висновки

Чому це критично?

У більшості випадків на телефоні є власний внутрішній накопичувач, а для збільшення обсягу «сховища» використовується зовнішня «картка». Уявіть, що ми в налаштуваннях апарата вказали в якості основного місця збереження фото, відео, додатків сторонній носій. Але він раптово перестає коректно працювати, система не бачить його, і всі дані відправляються в інтегровану пам’ять. А коли вільного місця ставати недостатньо, найчастіше, гаджет починає «глючити».

Припустимо, вирішили витягти дефектну карту і замінити її на нову. Але проблема не може зникнути. Такого Ви не очікували, вірно? Подібні речі здатні змусити власників девайсів неабияк понервувати. Думаю, вистачить теорії і припущень, пора переходити до конкретних кроків. Їх буде багато, на всі випадки життя.

Стандартна процедура

Спочатку розглянемо базові кроки з усунення несправності, а далі в статті вже детально розповім і всіх можливих причини, методах виправлення.

Якщо телефон чомусь не бачить карту пам’яті слід:

 • Виконати звичайну перезавантаження (вимкнути / ввімкнути). Це іноді допомагає позбутися від програмних збоїв. Не допомогло? Переходимо до наступного рішення;
 • Відключаємо смартфон, знімаємо задню кришку, знімаємо акумулятор і чекаємо пару хвилин. Потім повертаємо все на свої місця і перевіряємо працездатність microSD:

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

 • Раптом попередній варіант не спрацював, пробуємо отримувати «картку», перевіряємо цілісність контактів і ставимо назад, щільно:

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

Як тільки ви зробите вищеописані маніпуляції і не отримаєте позитивного ефекту, переходите до перегляду нижченаведених способів.

Неправильний формат SD

Якщо телефон не бачить карту пам’яті – цілком ймовірно, що вона має невірний формат таблиці файлів або ж вона пошкоджена.

Можливі причини:

 • Збій розмітки пам’яті;
 • Користувачем було зроблено форматування з неправильними налаштуваннями;
 • MicroSD раніше працювала з невідомої гаджету файловою системою, має специфічну розмітку, яку не сприймає Андроїд.

Способи усунення:

Більшість сучасних флеш-накопичувачів з об’ємом більше 32 Гб розмічені в форматі exFAT, який «бачать» не всі телефони (особливо застарілі моделі). Тому, якщо Ваша зовнішня пам’ять має такий розмір, то варто попередньо скопіювати важливі дані на комп’ютер, вставити картку в смартфон/планшет, перейти в режим Відновлення, вибрати дію «Wipe cache partition» для форматування і створення таблиці файлів типу FAT32. Вона сприймається усіма пристроями без проблем.

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

Подібні дії краще довірити професіоналам, якщо в цій справі Ви новачок. Інакше можна випадково вибрати не той розділ і втратити всі дані на телефон Самсунг, Ленів і т. д.

Але я б рекомендував більш простий і надійний варіант – використання додатка SD Formatter, яке встановлюється на ноутбук. Знадобитися наявність картрідера. Рекомендую переглянути наступне відео, що пояснює процедуру роботи з програмою:

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD
Завантажити: SDFormatter
Утиліта форматування знімних носіїв
Скачано: 1668, розмір: 5.9 MB, дата: 22.Лис.2016

Можна провести процедуру і вбудованими засобами Windows. Я вже розповідав про них у статті за посиланням. Але зараз ще раз повторюся.

 • Можна з’єднати телефон з компом допомогою кабелю, але я б радив для чистоти експерименту застосовувати кардрідер. Підійде будь-який. У мене, наприклад, ось такий:

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

 • Вставляємо в нього карту безпосередньо або через перехідник (залежить від наявності тих чи інших слотів у зчитувальному пристосуванні):

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

 • Коли приєднайте до ПК, зайдіть в «Провідник» (Мій комп’ютер) і там має з’явитися новий диск. Клікаєте по ньому правою кнопкою мишки і вибрати пункт «Форматувати».
 • Відкриється вікно, де вказуємо файлову систему FAT (exFAT). Інші параметри не змінюємо, відразу кількома по кнопці початку процедури.

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

Вкрай рідко допомагає інший варіант – вибираємо тип ФС – NTFS. Деякі апарати можуть з ним працювати. Варто спробувати, якщо нічого іншого не допомогло.

Деякі гуру на форумах радять вдатися до низкорівневому форматування, але варто бути обережними з цими речами, оскільки не всі карти пам’яті сумісні зі спеціальним програмним забезпеченням.

Що робити, якщо поруч немає комп’ютера? Можна скористатися вбудованими інструментами Android. Але не у всіх версіях є подібний функціонал. Необхідно зайти в «Налаштування» і в розділі «Пам’ять» відшукати рядок «Форматувати SD» (ще може називатися «Очистити SD»):

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

Не забувайте, що всі дані при цьому будуть повністю видалені з мінімальною ймовірністю подальшого відновлення. Зверніть увагу, що в зазначеному меню є ще і кнопка для безпечного витягання. Це неспроста – необхідно вдаватися до такого заходу кожен раз, коли хочете витягнути карту microSD. Так Ви не нашкодите інформації, що зберігається на носії, і продовжите термін його експлуатації. Але, на жаль, багато хто звик використовувати «гаряче витяг» прямо в процесі роботи. Це не зовсім коректно і може стати причиною збоїв.

MicroSD неробоча, вийшла з ладу

Ймовірна причина:

Це може бути, як механічне пошкодження носія, так і термальне (з-за сильного перегріву), внаслідок чого SD карта перестала працювати не тільки на планшеті, але і на будь-якому іншому пристосуванні.

Як виправити:

На жаль, в таких випадках прийнято говорити: «Медицина безсила…». Зробити нічого вже не вийде, крім як придбати новий накопичувач. На жаль, врятувати втрачені дані теж не вдасться. Ось чому я завжди рекомендую робити резервні копії важливої інформації – в «хмарі», на жорсткому диску комп’ютера. Як показує практика, «танці з бубном» тут марні. Не витрачайте свій час на пошуки «рятувального кола». Життя сувора…

Якщо купували флешку в магазині і на неї ще поширюються гарантійні зобов’язання виробника, то можна спробувати обміняти її на нову. Але для цього потрібно надати товарний чек, товар не повинен мати візуальних пошкоджень.

Банальна несумісність

Чому телефон не бачить карту пам’яті microSD? Буває, що накопичувач нового покоління не підтримується деякими моделями смартфонів. Або ж його обсяг перевищує допустимі показники гаджета. Наприклад, Samsung моделі j120 «дружить» з зовнішніми носіями інформації до 64 Гб, а Ви придбали флешку на 128 Гб. Ось Вам і причина проблеми. Потрібно попередньо уточнювати подібні моменти, щоб потім не потрапити в халепу.

Комп’ютер теж не бачить SD-карту

Ситуація: підключили мобільний гаджет до ПК за допомогою USB шнурка, на екрані телефону відображається вибір режимів з’єднання, вказали на «Mass Storage» (Передача даних), але на ноутбуці нове «сховище» не відобразилося.

Рішення просте: досить від’єднати девайс і потім знову втикнути кабель в ноутбук, але тепер потрібно вибирати режим «Media Device» (MTP).

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

Не «контачить»!

Якщо хтось «криворукі» (не Ви) намагався вставити карту в слот не тією стороною, проявляв надмірну наполегливість, то роз’єм міг пошкодитися – відійшли контакти. Або ж на самій microSD доріжки окислилися/затерлися.

Треба уважно оглянути всі описані вище об’єкти. Можливо варто просто витягнути накопичувач і вставити його правильно. Раптом проблема в контактах, їх можна замінити, але з цією проблемою краще звернутися в сервісний центр до фахівців.

Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD

Телефон перестав бачити карту пам’яті: збій на програмному рівні

Діагноз: певний додаток Андроїд не розпізнає зовнішнє сховище, а інші роблять це без проблем – запис, відтворення відбувається належним чином.

Що робити? Найімовірніше, в настройках утиліти зазначено інше місце збереження даних (внутрішній «диск»). Досить відкрити параметри і внести необхідні зміни. Подібна поведінка нерідко допомагає усунути дефекти в стандартному софті «Камера» і «Галерея».

Корисні відео

Інструкція: як перевірити карту SD на помилки:

Питання-відповідь

Далі корисна інформація буде представлена у форматі відповідей на запитання читачів різних форумів і тематичних ресурсів. Я зібрав найбільш цінні рекомендації. Можливо, серед них знайдеться рішення і для Вас.

Придбала нову карту пам’яті SD для Самсунг J320, вставила в телефон і через «Провідник» перемістила усі фото, відео з внутрішнього сховища в зовнішнє. Хотіла, щоб нові знімки з камери автоматичні зберігалися на microSD. Але цього не сталося – фотки поміщаються в пам’ять Samsung, як і раніше.
Швидше за все, додаток «Камера» потрібно переналаштувати, вказавши в параметрах збереження знімків і відео на зовнішній носій. Якщо ж не спрацює, вимкніть гаджет, вийміть картку, вставте її знову і завантажитеся по-новій.

СД карта не визначається тільки на смартфоні Lenovo A560 – а комп’ютер бачить через кардрідер, телефон другий Леново – теж. Коли ставлю собі іншу флешку – без проблем працює. Підкажіть, в чому проблема?
Prestigio перестав бачити SD карту пам’яті. Як все сталося: просто грав у Slither.io, тут мені подзвонили. Розмовляв хвилин десять. Коли закінчив – у рядку повідомлень напис – «Безпечне вилучення…». Глянув в налаштуваннях, де зазначаються всі доступні накопичувачі. У розділі «Зовнішній…» відображається дві опції (замість обсягу): підключити і очистити SD. Спочатку натиснув на першу пару секунд відображалася напис: «Підключення…», потім «Пошук помилок» і тиша. Перезавантажувався, витягував – ефект той же. І на інших смартфонах аналогічна проблема. Допоможіть, будь ласка!
На Windows Phone DS 535 нещодавно перестала визначатися microSD. На інші пристосування ставлю – працює (фотоапарат, планшет). Це дефект телефону виходить?
У мене Fly. Вчора чистив пам’ять через оптимізатор 360 Total Security і після цього картку телефон не бачить. Ставив нову – та ж сама біда. Підозрюю, що програма «вбила» важливі файли системи. Може таке бути?
Для всіх перерахованих вище ситуацій порядок дій наступний: спочатку визначаємо, чи бачить ПК карту пам’яті – використовуємо кардрідер для цієї мети. Якщо визначає, важливі дані копіюємо на жорсткий диск і приступаємо до форматування. Знадобитися утиліта SDFormatter (про неї йшлося вище в статті). Раптом не допоможе, значить носій пошкоджений остаточно і потрібна заміна на новий.
Чому телефон не бачить карту памяті SD або microSD
Завантажити: SDFormatter
Утиліта форматування знімних носіїв
Скачано: 1668, розмір: 5.9 MB, дата: 22.Лис.2016

Корисні матеріали:

 • Датчик Холу в телефоні — що це?
 • ТОП 7 лайфхаков для Google Play, без яких не обійтися!
 • KLO Bugreport: що це за програма, як видалити?
 • Android System WebView — що це за програма, можна видалити?
 • Як встановити Плей Маркет на Мейзу (Meizu)

Після відновлення фото з допомогою однієї з утиліт, зображення помістилися в папку програми, але в Галереї їх не видно.
Проблема тут не в «картці». Слід зайти в будь-який файловий менеджер (або через ПК) і перенести відновлені знімки з каталогу програми в директорію DCIM. Тоді вони повинні стати видимими для пристрою.

Потрібно було переставити тимчасово карту з телефону на планшет, і після цих маніпуляцій дані на misroSD зникли. Смартфон бачите е, але вона ніби порожня.
Швидше за все, під час перестановки Ви некоректно вставили SD. Спробуйте витягнути і вставити заново, попередньо вимкнувши гаджет.

Тільки купила мікросд Qumo 2 Гб, але мій Самсунг Гелексі А5 чомусь не ідентифікує її. Пробувала через кабель до ноутбука, але Віндовс теж не бачить. Може я щось не так роблю, підкажіть?
Одразу ж зазначу, що продукція компанії Qumo має не найкращі відгуки. Рекомендуємо підключити карту безпосередньо до ПК за допомогою картрідера. Якщо вона і в цьому випадку не запрацює, то варто повернути її в магазин поки не минув термін обміну відповідно до законодавства (14 днів). АЛЕ, раптом на компі все відмінно, то спробуйте відформатувати утилітою SDformatter.

Купив не так давно телефон Galaxy S5, і буквально через місяць він перестав визначати зовнішні накопичувачі (пробував різні). А в інших моя карта SD функціонує без нарікань. Чому Android на Самсунг не бачить флешку, можна виправити це?
Цілком ймовірно, що негативне поведінка в даному випадку викликано наступними факторами – на смартфоні відключена налагодження USB (спробуйте включити), накопичувач має формат файлової таблиці, який незрозумілий гаджету. Спробуйте виконати форматування, вибравши тип exFAT.

Планшет впав на підлогу, і після цього з Галереї зникли всі фото. В файловому менеджері карта видно, є папки на ній. Але зображення відсутні.
При механічних пошкодженнях таке трапляється. Швидше за все, карта змістилася всередині слота – слід вирівняти її. Якщо не допоможе – пробуємо вставити її в картрідер та підключаємо до комп’ютера. Раптом і там фото не побачите, то раджу утиліту для ПК – CardRecovery для відновлення даних.

Це може стати в нагоді:

 • Skype не бачить веб камеру: всі можливі причини й рішення
 • Як перевірити телефон на віруси через комп’ютер або онлайн
 • Відновлюємо пошкоджене сховище компонентів
 • NFC на телефоні – що це, як працює і для чого потрібен
 • Що таке Hard Reset на Android і з чим його їдять?

Ось така неприємність трапилася – придбав новенький Самсунг J7 і хотів виконати перенесення деяких цінних даних зі старого смарта (теж Самсунг). Начебто все пройшло гладко, ніяких помилок не було.

Але через тиждень помітив, що перенесені файли зникли. Відкрив провідник – всі папки на місці, але вони пусті. А там, де інформація залишилася – при спробі відтворення видає помилку. Найдивніше, що сунув картку в старий гаджет – там все без проблем відкривається і відображається. До речі, після перезавантаження іноді проблема зникає, але не завжди. Дефект в телефоні? Що мені робити, порадьте.
Я б порекомендував зберегти всі важливі дані на зовнішній накопичувач (жорсткий диск, «хмара»). Потім відформатуйте карту microSD в FAT (використовуйте СД Форматтер – посилання вище в статті), а на телефоні виконайте скидання до заводських налаштувань. Ще один момент – перш ніж переходити до настільки радикальних заходів – спробуйте повидаляти непотрібний софт і перевірити наявність оновлень. Цілком імовірно, що це проблема з прошивкою. Тоді знадобитися увійти в рекавері меню для відновлення.

Вже все перепробував, перечитав купу форумів. На Вас остання надія. У мене китайська (неоригінальний) Гелексі 5. З недавніх пір бачить тільки внутрішній накопичувач, а мікросд не виявляє.
Питання не зовсім конкретне. Якщо картка не ідентифікується у конкретних додатках, то проблема може бути саме в них. Спробуйте переглянути установки софта, перевстановити його. Сам накопичувач рекомендую перевірити на іншому пристрої або приєднати до ПК. Цілком імовірно, що це не дасть позитивного результату, тоді варто взяти завідомо робочий носій і протестувати роботу з ним.

Взагалі парадокс. Спочатку перестала нормально працювати карта пам’яті. Я перенастроил збереження з додатків у внутрішню. Потім взагалі повний АТАС – як тільки відключаю зовнішній накопичувач, і вбудований перестає визначатися. Телефон його не бачить, ніби взагалі відсутня сховище. Хоча Андроїд працює, де-то ж його файли зберігаються.
Найімовірніше, збилася файлова таблиця карти. Не виключаю і можливість вірусного зараження. Обов’язково витягніть її з телефону, приєднайте до ПК і перевірити на віруси, потім відформатуйте в FAT32. Якщо після виконаних операцій нічого доброго не відбудеться, робіть скидання настройок смартфона. При цьому всі дані втечуть, на жаль.

На компі карта відмінно працює, не скаржуся. Але як тільки вставляю в планшет – пише «Безпечне видалення…».
Підчепив вірус через e-mail. Пробував видаляти – не вийшло. Порадили увійти в Рекавері і зробити відновлення прошивки. Коли перезавантажився і виконав рекомендації, смарт запустився, але щось пішло не так – карту пам’яті телефон взагалі не бачить. Почав гратися з кастомних прошивками – не допомогло.
В обох випадках має місце порушення файлової таблиці microSD внаслідок збою або вірусного впливу. Дана ситуація виправляється шляхом форматування зовнішнього накопичувача. І не варто «гратися» з неофіційним ЗА краще прошивати виключно фірмовим програмним забезпеченням.

Придбав флешку на 4 Gb, попередньо записав з компа на неї музику і фото, потім вставив в Люмія 530. Користувався пару днів, потім знову застосував кардрідер, щоб скинути фотки на комп. Але Віндовс повідомила, що пристрій не упізнано або пошкоджено. На телефоні бачить, комп’ютер – немає. В інших пробував – проблем немає.
Очевидно, що дефект криється в ПК. Спробуйте підключати різні флешки до нього – буде аналогічна реакція. Протестуйте різні роз’єми USB, може якийсь із них пошкоджений. Іноді сама система блокує порти. Почитайте тут з цього приводу.

На Nokia 6 використовую мікро-флешку Mirex четвертого класу. Ще пару днів тому нормально слухав музику через програвач, а сьогодні пише, що немає аудіофайлів. Це карта накрилася або як перевірити?
Не варто робити поспішні висновки. Потрібно перевірити, чи бачать зовнішній накопичувач інші додатки, встановлені на Андроїд. Може це «глюк» плеєра. Якщо ж і інші програми не виявляють, слід з’єднати носій з комп’ютером через зчитувальний пристрій (картрідер). Якщо на ПК не читається, то пробуйте інші методи, про які йшлося в цій публікації.

Придатний контент:

 • Виправляємо помилку 14098 — сховище компонентів пошкоджено
 • Датчик наближення в телефоні — що це?
 • Як звільнити пам’ять Android, нічого не видаляючи!
 • SU файл зайнятий. Як вирішити цю проблему при оновленні SuperSU?
 • Як перекинути фото з Iphone на комп’ютер Windows, Mac

Смартфон не такий вже й старий у мене – Самсунг А3 (модель 2015 року), але карту SD не бачить. Вже форматував, але ні до чого це не призвело. На ноутбуці виявляється легко. А ось телефон не бачить флешку – чому?
Раджу відкрити Налаштування Android і в розділі «Пам’ять» переглянути пункт «Карта пам’яті» – показується там загальний і зайнятий обсяг? Ще можна встановити сторонній менеджер (Провідник) з Google Play, наприклад, ES. У ньому теж перегляньте – видно носій, відображаються папки на ньому. Якщо пробували форматувати, то варто звернутися до Low-Level Format процедурою. Почитайте про неї тут.

Купив на свою голову китайський Дуги Ікс5. Півроку працював без нарікань, а тут почалися проблеми. Спочатку перезавантажувався, злітали налаштування Гугл Плей сервісів. А тепер ще й це – купив microSD на 16 гигов, переніс туди фотки, відео особисті з внутрішнього накопичувача. А потім вони зникли. Смартфон взагалі не бачить карту пам’яті. Робив відновлення через Рекавері – все одно. Потрібно врятувати файли, допоможіть!
Якщо на пристрої не виходить зробити потрібні маніпуляції, варто підключити його до ПК. А краще витягти картку і з’єднати її з персональним комп’ютером безпосередньо. Потім для спасіння файлів рекомендую запустити утиліту CardRecovery. В іншому – дотримуйтесь кроків, про які йдеться в інших відповідях даній статті.

 

SD-карта витягати для використання в фотоапараті. Потім повернув назад, але він перестав її приймати. Як виправити ситуацію, коли телефон не бачить карту пам’яті? А ще ноут теж не визначає її.
Можливо, що камера використовує свою таблицю файлів і могла внести зміни в накопичувач. Трапляється подібне вкрай рідко, але якщо розмітка злітає, то слід запустити на ПК службу «Керування дисками». Натисніть Win + R , потім пропишіть команду «diskmgmt.msc». Відкриється вікно, де Ваш накопичувач буде відображатися у вигляді нерозмічену області (орієнтуйтеся за обсягом, щоб випадково не вибрати розділ жорсткого диска). Тепер клікаємо по потрібному блоку правою кнопкою мишки і створюємо новий том. Через пару секунд флешка повинна стати видимою і на ПК, і на телефоні.

Завжди все роблю по інструкції, ніякої самодіяльності. Ось вчора новий фотік купив, з’єднав по USB кабелю з ноутбуком, але в Моєму комп’ютері» замість знімного носія показується як портативний пристрій. Коли відкриваю, то бачу лише 16 Мб вбудованої пам’яті, а картку SD фотоапарат бачить, а ПК не виявляє.
Щоб не морочитися, просто придбайте кардрідер під роз’єм SDHC і туди вставляйте карту. Так ноут точно «подружитися» з носієм.

Для збільшення вільного місця в планшеті придбав микроSD на 32 Гб. Вставляється вона збоку корпус гаджета. Помітив, що перший раз, коли ставив, то ка-то туго йшло. Але не заморочувався. Тепер така біда – періодично пише «Витяг…» і картка ставати недоступна. Тільки на неї пальцем натисну трохи – і включається знову. Я так розумію, що слот пошкодив?
НЕ варто поспішати з висновками. Раджу спочатку Вашу карту поставити в інший девайс, і Ваш гаджет теж завідомо робочий накопичувач. Щоб звузити коло підозрюваних». Але, як я зрозумів, у Вас проблема з контактами роз’єму. Обов’язково вимкніть планшет і спробуйте акуратно їх підігнути, щоб повернути в колишнє положення. Але краще звернутися до спецам, щоб взагалі не розкришити там все. Якщо ж інша картка працює без глюків, то значить берете свою і форматуєте, вибравши тип таблиці FAT32 (можна через ПК стандартним способом або через SDFormatter).

MicroSD на 32 Gb нова, в магазині перевіряв – все працювало. Будинки підключив – не бачить її телефон. В смартфон дружини ставив – теж немає. На роботі пробували телефонів десять – теж саме.
Ви надали недостатньо інформації. Можна було б відповісти, що карта неробоча і потрібно її нести в магазин на повернення/обмін. Але, є ймовірність, що такий об’єм пам’яті 32 Гб просто не підтримується усіма пристроями, на яких Ви тестували. А в магазині ви перевіряли на своєму апараті? Не можу відповісти конкретно, оскільки смутно Ви розписали ситуацію. Краще всього звернутися в салон, де купували SD-накопичувач.

Незрозуміла проблема – карту бачить на смартфоні Тексет 5570, але на неї не можна скопіювати або перенести інформацію. Тобто, вона як би є, але користуватися можна.
100% – потрібно форматувати носій за допомогою комп’ютера і утиліти SDFormatter. Тільки обов’язково в параметрах процедури вказуйте exFAT (або FAT32). У мене таке теж було, саме подібні маніпуляції допомогли усунути дефект.

Увечері планшет сам виключився, хоча батарея була заряджена. Я потім увімкнув його і не відразу помітив, що картка SD перестала відображатися. У рядку повідомлень пише «Йде підключення…», але процес затягується і позитивного результату немає. Як результат, більшість додатків не працюють – видає помилку. А перенести їх у внутрішній накопичувач теж неможливо. Але найгірше, що гаджет так сильно гальмує, що перестає реагувати на мої команди. Зависає, доводиться чекати поки сам не розрядитися і не вимкнутися. На жаль, як зробити reset не знаю. Але от коли носій microSD виймаю, то відразу ж навантаження знижується і працює планшет, тільки без потрібних програм. З Вашої інструкції форматував різними способами, міняв карту. Іноді моя відображається, але як тільки намагаюся переглядати фото в Галереї, то знову починаються «гальма». Скидання робив, Recovery пробував – нічого. Найдивніше, що комп’ютер відмінно бачить карту пам’яті, копіює, читає з неї.
Проблема вельми неординарна, якщо Ви все коректно описали. Ймовірно, що накопичувач в порядку. А ось з планшетом щось не так. На жаль, навіть скидання не гарантує повернення до нормального стану, якщо є апаратні дефекти. Або ж у слоті несправність, або в чіпі, який контролює його. Рекомендую звернутися в сервісний центр, щоб фахівці змогли провести діагностику.

Вихідні дані такі: є Ленів Vibe з Андроїд шостої версії, карта Соні на 32 Гб. На компі відображається двома розділами, все справно. Телефон не бачить і видає повідомлення SDCARD 0 Kb. Тобто, ніби вона порожня. Мені важливо отримати доступ до фото, оскільки вони дуже цінні для мене. До речі, ПК бачить накопичувач, але не відкриває її.
Якщо хочете відновити зображення, то існує маса корисних додатків. Дивіться тут і тут. Постарайтеся до початку сканування не виробляти з носієм ніяких інших маніпуляцій. Так Ви підвищите ймовірність успішного відновлення всіх знімків і відео.

Купував разом Самсунг А3 нової серії та картку до нього теж Samsung на 64 Gb. Підключив до ПК і створив у пам’яті папки з музикою, фільмами, фотографіями, документами і ще кілька. Але потім виявив, що смартфон деякі з них не бачить геть.
Ймовірно, що вбудований провідник Самсунг може не сприймати деякі папки з-за їх назв (кирилицею). Але якщо встановити сторонній менеджер файлів ES через Google Play, то він повинен показати весь контент. Але якщо почнуть проявлятися нові помилки, то краще скопіювати важливі дані на жорсткий диск, а потім відформатувати флешку.

Ленів перестав бачити карту пам’яті. Після включення відразу в рядку стану пише «Доступна одна SDкарта, перемикання виконати неможливо». Ставили в інші смартфони і планшети, підключали до комп’ютера через кардрідер – все марно. А скільки фоток і відео з відпочинку і подорожей там залишилося. Допоможіть, заплачу скільки скажіть!
Я грошей не беру, хоча за пропозицію – спасибі! Поки що залишимо осторонь найгірший сценарій – карта вийшла з ладу остаточно. Будемо сподіватися, що просто злетіла розмітка. У цій статті вище є рада, щодо запуску служби diskmgmt.msc (Управління дисками). От Вам потрібно переглянути – видно там флешка, як вона відображається (тип файлової таблиці або не розмічена область). Якщо що – створюємо новий том. Карта microSD повинна визначитися на ПК. Залишилося тільки виконати відновлення файлів будь відповідною утилітою (також дивіться посилання в змісті даної публікації).

Вирішив для захисту інформації зробити шифрування даних на SD карті. І тепер файли видно, але відкрити їх не можу. Навіть через програму, якою криптовал. Теж саме на комп’ютері – папки бачить, але не відтворює нічого. SDFormatter – не варіант, оскільки потрібно зберегти інформацію. Що бажати, підкажіть.
Уважно перегляньте інші ситуації і відповіді, там є парочка підходящих варіантів. Також раджу підключити через кардрідер до ноутбука і запустити командний рядок, туди прописати команду chkdsk X /f/r де X – буква накопичувача, присвоєна в Провіднику (Мій комп’ютер). Так ви перевірите і усуньте помилки запису і читання, фізично пошкоджені сектора.

Коли підключаю флешку Kingston через кардрідер до ноута, то пише – «Пристрій може працювати швидше». А іноді взагалі круто – картка не розпізнається.
Інформації вкрай мало, але спробую відповісти. Якщо накопичувач формату USB 2.0, а старий ноутбук і в ньому порти з підтримкою першої версії ЮСБ, то така помилка може бути. Чи ж варто оновити драйвера чіпсета. Тоді може заробити нормально.

Висновки

Начебто надав чимало рішень і рад, але ви завжди можете звертатися до мене в коментарі або на сторінку «Питань і відповідей».

Я нерідко чув, що люди купували товар в магазині техніки, а продавці переконували – вироби перевіряються на складі і немає сенсу розпаковувати їх в момент покупки. Все робоче і з гарантією. Особливо це стосується флешок, які щільно запаяні в пластиковому боксі. А потім вдома виявляється, що накопичувач неробочий або несумісний з Вашим гаджетом. Обов’язково перед оплатою в маркеті перегляньте специфікації свого девайса, на скільки «гигов» можна розширити його сховищі. Зараз в інтернет-магазинах корисним інструментом є відгуки клієнтів – обов’язково читайте, що пишуть люди. Іноді там можна побачити цікаві нюанси, що впливають на вибір того чи іншого товару.

Як тільки визначили, що куплена картка пам’яті з дефектом – не тягніть, відразу несіть назад для обміну або повернення.

І ще, якщо не відчуваєте впевненості в своїх комп’ютерних знаннях, то краще не ризикувати, а відразу попросити про допомогу фахівців. Це можуть бути як досвідчені знайомі, так і працівники сервісних центрів. Не рекомендую звертатися в дрібні майстерні, де можуть обдурити на гроші, видавши банальну несправність за критичну поломку. А потім ще можуть сказати, що причина була у вірусах, нав’яжуть Вам ще і встановлення антивірусного софту за 1000 рублів. Подібне трапляється часто-густо.

У більшості випадків, описані в публікації кроки допомагають зрозуміти, чому телефон не бачить карту пам’яті. На жаль, в одному подію з десяти фіксується поломка носія без можливості його відновлення. Сподіваюся, це не Ваша ситуація.

З повагою, Віктор!