Чому apple не випустила iphone 12s. Спробуйте вгадати

9

Довгий час, якщо пам’ятаєте, ніхто особливо не вірив, що apple випустить iphone 13 . Все-таки нумерувати флагман лінійки смартфонів цим числом-досить необачно з маркетингової точки зору. У сша і багатьох інших країнах світу воно вважається нещасливим, через що в деяких будівлях після 12-го поверху відразу йде 14-й. Загалом, рівень скепсису до числа ” 13 ” досить високий. Тому люди чекали iphone 12s замість iphone 13 . Це було б виправдано з етичної точки зору, і з точки зору чесності по відношенню до споживача, тому що новинка дійсно виявилася більше схожа на продовження торішньої моделі, ніж на щось кардинально нове. Але apple вже давно чітко вирішила, що iphone 12s не бувати.

Iphone 12s не судилося вийти ще кілька років тому

За даними mydrivers, apple більше не планує використовувати літеру ” s ” у назві своїх смартфонів, що позначає проміжну модель. Більш того, в компанії вирішили взагалі відмовитися від маркетингової концепції, що передбачає випуск основної, а потім поліпшеної моделі iphone .

Аналіз ринку, який провели в купертіно, показав, що таке позиціонування негативно впливає на продажі. Тому було вирішено навіть для відверто мінорних оновлень лінійки використовувати “повноцінні” назви, які не будуть викликати у споживачів непотрібних асоціацій.

Назва нового айфона

останній смартфон apple з літерою ” s ” вийшов ще в 2018 році. Це був iphone xs, і він продемонстрував себе не найкращим чином з точки зору популярності. Тоді лінійку врятувало наявність умовно доступного iphone xr і збільшеного iphone xs max, проте apple очікувала більш високих продажів.

Продажі iphone 13 показали, що apple була права

Компанія навіть заповнила склади великими запасами смартфонів, але вони — особливо в порівнянні з підрахунками самої компанії — якось не пішли. За деякими даними, в купертіно пов’язали неуспіх iphone xs з неправильним неймінгом, що вводить в оману, і приблизно в той же час прийняли рішення більше його не використовувати.

Використання літери «s» дійсно досить сильно бентежить цільову аудиторію. Через неї у користувача створюється враження, що новий iphone з цією буквою в назві — це скоріше стара модель, просто з деякими внутрішніми змінами.

Порівняння швидкості зарядки iphone 13, 13 pro, 13 mini і 13 pro max. Який з них найшвидший

Тому логічно, що продажі уѕдосконалстованних смартфонів, як правило, виявлялися нижче, ніж основного модельного ряду, який продовжував користуватися популярністю навіть після виходу більш сучасного аналога. Природно, apple такі гойдалки не влаштовували, і компанія прийняла єдино правильне рішення.

Насправді дивно, що apple зрозуміла це тільки зараз. Я добре пам’ятаю те розчарування публіки, коли компанія в 2011 році представила iphone 4s замість очікуваного iphone 5. Оновлений смартфон майже ніяк не змінився в порівнянні з вихідним iphone 4, по суті, отримавши тільки підтримку голосового асистента.

Продажі iphone 13

Більшість не оцінило підходу і не стало оновлюватися. Втім, допускаю, що на завзятості, з яким apple продовжувала експлуатувати концепцію злегка поліпшених моделей, наполягав стів джобс. Адже саме він багато в чому визначав курс компанії, а значить, міг бути відповідальним і за це теж.

Важливо не переоцінювати силу назви на тлі інших змін модельного ряду

В цьому і в минулому році в купертіно не стали повторювати своїх помилок і після iphone 11 випустили iphone 12, а за ним і iphone 13. Можливо, число в назві новинки і правда не найщасливіше. Але практика показала, що люди в більшості своїй на це наплювати. В іншому випадку iphone 13 не став би найбільш продаваним смартфоном apple за всю історію існування лінійки iphone.

А він став. Навіть при всіх своїх недоліках. З чим це пов’язано, пояснити досить складно. З одного боку, iphone 13 реально став краще, ніж його попередник, майже у всьому. Але, з іншого, люди-то чекали зовсім не цього. Так що, можливо, неймінг і правда працює?

Iphone 13 pro max проти samsung s21 ultra: хто пропрацює довше?

Безумовно, ім’я впливає на те, як сприймається смартфон. Але його значення не можна сильно переоцінювати. Все-таки навіть незначні зміни в дизайні можуть надати на популярність продукту — особливо циклічного-куди більший вплив. Допускаю, що у випадку з iphone 13 так і сталося.

Так, по факту він майже не змінився. Але ж apple заявила і зменшення чубчика, і зміна розмірів камер в старших моделях зміна їх компонування — в молодших. Так що косметичні перетворення трапилися і не виключено, що укупі з правильним ім’ям дали потрібний результат.