Біткоіни пробив 60 000 і продовжує дорожчати, а майнер ефіру за 2 місяці недорахувалися $2 млрд

28

Найчастіше про причини зростання або падінь на ринку криптовалюта ми дізнаємося постфактум. Іноді причин як таких і зовсім немає, а значить експертам доводиться придумувати якісь сигнали, до яких можна прив’язати ті чи інші коливання курсу криптовалюта. Здебільшого аналітики пишуть про біткоіни і ефірі, в той час як інші токени цікавлять тільки гиків і фанатів, число яких невелика. Іноді можна зустріти інформацію про мемних криптовалюта, які привертають інтерес обивателів за рахунок своєї незвичайної концепції, ще й примудряючись комусь приносити мільйонні дивіденди. Сьогодні ми, традиційно, поговоримо про цифрове золото.

Нижче можна вивчити діаграму вартості біткоіни за 3 місяці. В якості нижньої точки у нас буде липень, коли криптовалюта опускалася нижче 30 000 доларів, а верхньої 15 жовтня. Ми не беремося судити про те, чи буде біткоіни продовжувати рости, або обвалиться нижче 50 000, нехай цим займаються аналітики, сьогодні тільки факти. На даний момент біткоіни торгується на позначці 61 600 доларів додавши за добу більше 3500 доларів. Відзначимо, що це кращий результат за 5 місяців, адже після обвалення в середині травня криптовалюта більше не доходила до таких високих показників.

І ось тут потрібно відповісти на головне питання, чи збільшилися доходи майнер біткоіни, адже зазвичай зі збільшенням вартості криптовалюта зростає і число цих майнер. Зверніть увагу на графік нижче. Судячи з усього, китайські фермери ще не повністю перевезли своє обладнання в сусідні країни, адже сьогодні складність видобутку значно нижче травневих пікових значень. Це означає, що в даний час при аналогічній ціні біткоіни майнер отримують набагато більше дохід, адже самих майнер менше.

А ось з ефіром ситуація протилежна. Незважаючи на шалене зростання біткоіни, друга за популярністю криптовалюта не поспішає ставити рекорди. За минулу добу ефір підріс всього на 1.5%, а значить мріяти про якісь надприбутки майнер не варто. Мало того, якщо уважно вивчити графік складності, то виявиться, що фермери знаходяться в жахливому становищі. Так, за минулі 3 місяці складність зросла на 50%. Завдяки тому, що за цей час ефір і сам виріс в 2 рази, майнер насилу вдається триматися на плаву. Можливо, становище у них було б краще, якби не спалювання, що стартувало на початку серпня. За минулі кілька місяців з рук майнер пішли 550 000 монет, що рівносильно майже 2 мільярдам доларів. Очікувати на цьому тлі нормальних доходів щонайменше наївно.

До речі, а ви чули останні висловлювання в. В. Путіна щодо біткоіни і криптовалют? це викликало шок у спільноти. Почитайте про це на дозвіллі. Може бути з цим пов’язане зростання біткоіни?