Aswidsagent.exe – що це за процес?

500

Доброго дня. Продовжуємо розглядати маловідомі елементи Windows, які нерідко викликають тривогу і побоювання у користувачів. Сьогодні дізнаєтеся про aswidsagent.exe що це за процес, за що відповідає, можна видалити або відключити, як це зробити коректно.

Огляд файлу aswidsagent

Якщо Ви користуєтеся захисним комплексом Avast, то одним з його модулів є служба перевірки ідентифікації – Identity Protection Service, яка запускається зазначеним вище елементом aswidsagenta.exe.

Розташований він в папку з антивірусом:

Чому я вирішив копнути в цю тему? Кілька людей звернулися до мене з питанням – чому процес вантажить систему? Це можна побачити, відкривши диспетчер завдань. Відверто кажучи, я переглянув безліч форумів і тематичних сайтів, звертався в службу підтримки Аваст. Але конкретної причини ніхто мені не вказав. Єдиним способом розв’язання проблеми є деінсталяція програми.

Як видалити aswidsagent.exe?

Сам файл чіпати ми не будемо. Та й просто виділити його і натиснути Del у Вас не вийде, оскільки спрацює система самозахисту, і Ваша дія заблокується. Як варіант, можна використовувати софт для видалення неудаляемых елементів.

Я ж рекомендую виконати деінсталяцію Avast з подальшою установкою іншого антивіруса.

  • Якщо використовуєте Windows 7, то потрібно відкрити панель керування і перейти в розділ «Програми та компоненти»:

Aswidsagent.exe – що це за процес?

  • Для Віндовс 10 останньої версії попередній крок вже неактуальний. Необхідно перейти в меню Додатків і можливостей», клікнувши правою кнопкою мишки по «Пуску». Потім з переліку вибираємо самий верхній пункт:

Aswidsagent.exe – що це за процес?

  • У випадку з «сімкою», відкриється наступне вікно, де потрібно буде відшукати непотрібне програмне забезпечення і виконати видалення:

Aswidsagent.exe – що це за процес?

  • Для Windows 10 суть аналогічна, тільки інтерфейс має інший вигляд:

Aswidsagent.exe – що це за процес?

  • Як тільки процедура видалення закінчиться, не поспішайте перезавантажувати комп’ютер. Рекомендую попередньо позбутися від «слідів» антивіруса. Для цього скачайте утиліту CCleaner і зробіть усе, як показано в цій інструкції (по посиланню також можна завантажити програму).

Aswidsagent.exe – що це за процес?

Увага! Якщо процес aswidsagent.exe вантажить систему, але Аваст не встановлений, то значить Ви має справу з вірусним зараженням.

Що робити в такому випадку?

  • Необхідно закрити всі запущені програми і вікна.
  • Натисніть Win + R для виклику консолі відновлення та введіть наступне:

%temp%

Aswidsagent.exe – що це за процес?

  • Підтвердіть дію клавішею ОК, після чого відкриється папка тимчасових файлів, яку потрібно повністю очистити:

Aswidsagent.exe – що це за процес?

  • Щоб просканувати ПК на наявність вірусів і усунути їх автоматично, скористайтесь портативними (не вимагають установки) додатками AdwCleaner або DrWeb CureIt. А краще запустити обидві, але по черзі.

Aswidsagent.exe – що це за процес?

  • Не завадить і оптимізатором CCleaner очистити «сміття» на комп’ютері. А потім скинути налаштування браузера (на всякий випадок). Для Google Chrome це робиться так:

Aswidsagent.exe – що це за процес?

Я поділився інформацією про aswidsagent.exe – що це за процес, як його знешкодити, щоб не вантажив систему. Побажання і питання приймаються в коментарях.

З повагою, Віктор!