Asml передрекла появу процесорів з 300 мільярдами транзисторів вже до 2030 року

15

Asml, яка займається проектуванням і створенням машин для виробництва чіпів, поділилася своїми прогнозами щодо майбутнього напівпровідникової промисловості. У документі для інвесторів голландська компанія передрекла створення процесорів, які будуть містити більше 300 мільярдів транзисторів до 2030 року. Компанія заявляє, що закон мура, згідно з яким кількість транзисторів на одиницю площі подвоюється кожні 18-24 місяці, живий.

Tomshardware.com

Компанія планує створити обладнання для виробництва мікросхем, що містять 300 мільярдів транзисторів, до 2030 року. Звичайно, це непросте завдання, адже навіть величезний актуальний графічний процесор ga100 від nvidia містить “всього” 54 мільярди транзисторів при площі 826 мм2. Однак asml не сумнівається в реальності створення чіпів з 300 мільярдами транзисторів. Компанія планує досягти цього, розділивши процес розробки чіпів на дві фази: підвищення щільності транзисторів і поліпшення компонування чіпів.

Для техпроцесів нижче 5-нм, таких як 3 – і 2-нм, компанія хоче використовувати польові транзистори на основі нанолистів в комбінації з літографією в euv-діапазоні, щоб забезпечити якісне масштабування. Після цього шлях до 1,5-нм техпроцесу буде складним і зажадає роздвоєних нанолистів. При створенні 1-нм чіпів cfet стане кращою технологією для виготовлення транзисторів. Для техпроцесів тонше 1-нм asml буде використовувати двовимірні атомні канали.

Tomshardware.com

Оскільки до 2030 року використання понад 50 мільярдів транзисторів стане стандартом для мікросхем, asml хоче розгорнути передові методи упаковки, щоб об’єднати мікросхеми і створити багаточіпові модулі, в результаті чого буде отриманий процесор з більш ніж 300 мільярдами транзисторів.

Що стосується пам’яті, перспективні методи виготовлення дозволять виробникам до 2030 року створити модулі nand з більш ніж 500 шарами. Відзначимо, що поточні модулі nand мають не більше 176 шарів.