Appcrash – що це за проблема, як усунути?

391

Доброго дня. Багато геймери стикаються з помилкою запуску ігор (вилітає Відьмак 3, Crysis) і відображається повідомлення з сигнатурою Appcrash. Що це за проблема, які причини виникнення та способи усунення? Про все дізнаєтеся з цієї публікації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що за подія Appcrash?
 • Причини Аппкрэш
 • Виправляємо помилку з ім’ям проблеми Appcrash
  • Оновлення динамічних бібліотек
  • Позбавляємося від кирилиці
  • Перевірка системної цілісності
 • Оновлення Windows та драйверів
  • Налаштування сумісності
  • «Вбиваємо» віруси
 • Відключаємо DEP
  • Заміна «заліза»

Що за подія Appcrash?

Як тільки намагаєтеся запустити гру або навіть офісне програмне забезпечення 1С, то на екран «вискакує» повідомлення з вказаним ім’ям події, що вказує на завершення роботи потрібного софта. Система пропонує здійснити перезапуск, щоб спробувати усунути збій додатка (application crash). Але, на жаль, це ні до чого доброго не приводить.

Якщо уважно вивчити опис помилки, то можна помітити вказівку на проблемні або відсутні бібліотеки:

 • kernelbase.dll
 • ntdll.dll
 • xlive.dll
 • essent.dll

Зазначу, що найчастіше проблема Appcrash Windows 7 дає про себе знати при спробі запустити сучасні 3D ігри з високими системними вимогами: Steam, assasin’s Creed, GTA 5, Dota 2, футбол FIFA.

Причини Аппкрэш

Додатки вилітають з-за наступних негативних факторів:

 • ПК має низьку продуктивність (слабке «залізо»), недостатню для нормального функціонування ресурсномістких додатків;
 • Вірусного впливу;
 • Якщо шляхи до файлів використовуються російські букви (кирилиця);
 • Відсутні необхідні оновлення пакетів DirectX і\або .NET;
 • Використовуються неактуальні версії драйверів обладнання;
 • Проблемні програми були встановлені некоректно;
 • Ігри не сумісні з версією операційної системи Windows;
 • Ноутбук працює зі збоями апаратного характеру.

Виправляємо помилку з ім’ям проблеми Appcrash

Далі розглянемо більш десятка актуальних способів. Але рекомендую починати з банального перезапуску комп’ютера. А якщо не допоможе, то спробуйте перевстановити софт, який вилітає (Відьмак 3 і т. д.).

Ось коротке відео з оглядом деяких рішень. Можете подивитися, а потім перейти до докладного розбору теми:

Оновлення динамічних бібліотек

За промовчанням під час встановлення ігор додатково інсталюються всі необхідні компоненти. Але деколи потрібно скачування самих свіжих версій Directх і фреймворку NET. Качаємо, запускаємо файли і чекаємо закінчення процесу. Потім перевіряємо працездатність раніше проблемного софту.

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Позбавляємося від кирилиці

Перевірене рішення для Fallout4 і п’ятої частини симулятора GTA5. Коли встановлюєте гру, то важливо, щоб у шляху до кінцевої папки не було каталогів, назви яких містять російські букви. Можна внести зміни і потім, перейменувавши директорії належним чином. Приміром, якщо у Вас все лежить в папці «ІГРИ», то можна змінити її на «GAMES». Ось тільки тоді ярлики на робочому столі перестануть працювати, потрібно буде створювати нові.

Перевірка системної цілісності

Дуже корисна процедура, яка рятує від багатьох бід. Я неодноразово розповідав про неї. Потрібно запустити командний рядок з правами адміна (за посиланням знайдете всі способи, не буду зараз витрачати на це час). Прописуємо команду:

sfc /scannow

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Після натискання на Enter запуститься сканування, очікуємо завершення і перезавантажуємо ПК. Віндовс може виявити неполадки і автоматично їх усунути. Не факт, що це стане вирішенням події проблеми Appcrash, але спробувати варто.

Оновлення Windows та драйверів

Можливо, Ваша версія ОС не містить потрібних компонентів, які можуть бути отримані в процесі апдейта. Через панель управління Віндовс 7 заходимо в «Центр оновлення…» і перевіряємо наявність нових паків:

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

У «десятці» процедура трохи відрізняється. Відкриваємо настройки через меню «Пуск», переходимо до розділу «Оновлення та безпека» і тиснемо на кнопку перевірки:

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Те ж саме стосується і драйверів відеокарти і іншого «заліза». Можна використовувати як ручні маніпуляції зі штатними інструментами (в диспетчері пристроїв), так і спеціалізований софт для автоматичного сканування і апдейта. Рекомендую IObit Driver Booster (у безкоштовної версії є деяке обмеження швидкості завантаження файлів, але якщо нікуди не поспішаєте, то цілком придатний варіант).

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Налаштування сумісності

Якщо сигнатура проблеми – Appcrash, то є ймовірність, що такий ефект обумовлений несумісністю ігри з Вашою версією ОС. Таке рішення допоможе виправити дефект в деяких ситуаціях.

 • Натискаємо правою кнопкою мишки на ярлику «несправного» програми і вибираємо в меню «Властивості». Йдемо на вкладку «Сумісність» і відзначаємо галочкою режим запуску програми в режимі Compatibility. Потім в списку виділяємо потрібний елемент – зазвичай XP service pack 3 і зберігаємо зміни:

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

«Вбиваємо» віруси

Нерідко помилка з’являється саме із-за впливу шкідливих скриптів. Якщо у Вас не встановлений хороший антивірус, то можна скористатися портативної утилітою DrWeb CureIt:

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

До речі, захисне може блокувати деякі компоненти ігор (особливо неліцензійних). Раджу на час відключити захисний екран або інший софт для боротьби з вірусами, який встановлений на ноутбуці.

Відключаємо DEP

Ці три букви позначають механізм безпеки, який може бачити загрозу в запускаемом файлі і провокувати помилку Appcrash. І як з ним боротися?

 • Відкриваємо пункт «Система» через панель керування або головне меню Windows 10 (викликається за допомогою Win + X ). У новому вікні вибираємо «Додаткові параметри»:

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

 • Переходимо до вкладки «Додатково» і потім клікаємо по кнопці «Параметри» в розділі «Швидкодія». Відкриється вікно, де вибираємо варіант активації DEP для всіх служб, крім зазначених у списку. Відкриваємо провідник через «Додати» і знаходимо файл запуску гри (ярлик):

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Заміна «заліза»

Якщо нічого не допомогло, то єдиним виходом стане апгрейд обладнання. В першу чергу, слід модернізувати відеоадаптер, додати оперативної пам’яті. Якщо не сильні в цьому питанні, то краще звернутися до фахівців. Або ж скористайтеся онлайн-конфігуратор для підбору оптимальних компонентів для Ваших цілей.

Appcrash – що це за проблема, як усунути?

Appcrash – що це за проблема, чому виникає помилка, як виправити в Windows 7 64 і інших версій Віндовс – я розповів. Якщо знаєте інші рішення – обов’язково діліться ними у коментарях.

З повагою, Віктор!