Американський суддя визнав cloudflare невинною в порушенні авторських прав клієнтами

17

Федеральний суддя сша постановив, що сервіс cloudflare не несе відповідальності за будь-які порушення авторських прав щодо контенту, розміщеного на веб-сайтах, які підтримуються його мережею.

Джерело: cloudflare.com

У 2018 році на компанію подали в суд модні бренди mon cheri bridals і maggie sottero designs. Кожен раз, коли вони домагалися закриття інтернет-магазинів, в яких продавалися підробки під товари належних їм торгових марок, ці сайти швидко з’являлися в мережі під новими назвами. У підсумку бренди вирішили засудити cloudflare за порушення авторських прав, оскільки компанія надавала цим сайтам технічні послуги.

«ці інтернет-сайти, в тому числі обслуговуються cloudflare, які є предметом цього позову, виробляли, імпортували, поширювали, пропонували для продажу підроблені товари, в тому числі весільні сукні, сукні для урочистих заходів, сукні для випускних вечорів та іншу офіційну одяг з використанням захищених авторським правом зображень предметів гардероба позивачів, вони продовжують це робити донині… Cloudflare обслуговує і тим самим дозволяє цим контрафактним веб-сайтам обманювати споживачів і порушувати авторські права позивачів та інших представників індустрії офіційного одягу», — йдеться в заяві. Головним позивачем виступила компанія mon cheri bridals, яка зажадала проведення суду присяжних.

Джерело: pixabay.com

Суддя вінс чхабрія (vince chhabria), що засідає у федеральному суді північної каліфорнії, не погодився з доводами позивача і відхилив позови. “позивачі не надали доказів, на підставі яких присяжні могли б зробити висновок, що послуги з підвищення продуктивності cloudflare істотно сприяють порушенню авторських прав. Єдиний доказ позивачів про вплив цих послуг – це рекламні матеріали з сайту cloudflare, що підкреслюють переваги цих послуг”, – постановив суддя.

Cloudflare стикається з судовими позовами про порушення авторських прав вже не вперше. Патрік немерофф (patrick nemeroff), який курирує питання ризиків, судових розглядів і працевлаштування, пояснив: «протягом декількох років правовласники іноді намагаються притягнути cloudflare до відповідальності за порушення авторських прав на веб-сайтах, що використовують наші сервіси. Ми завжди вважали це безглуздим… Ми не розміщуємо контент веб-сайтів, які виявляються проблемними, не агрегуємо і не просуваємо контент, не допомагаємо кінцевим користувачам знайти його, наші послуги навіть не потрібні для доступності контенту в інтернеті. Постачальники послуг інфраструктури на кшталт cloudflare не можуть вирішувати такі проблеми, як порушення авторських прав в інтернеті… Ми згодні з аргументами окружного суду і сподіваємося, що це допоможе запобігти подібні позови в майбутньому».