10 корисних функцій YouTube, про які ви могли і не здогадуватися

275

Відео з котиками, блогери на будь-який смак і пізнавальні передачі з поясненням принципу невизначеності Гейзенберга – YouTube пропонує контент на всіляку тематику, тому не дивно, що сервіс вже став невід’ємною частиною нашого життя. Але в теж складно заперечити, що YouTube є певні проблеми з незручним управлінням і інтерфейсом. Досить це терпіти! Ні, ми не просимо вас відмовитися від популярного відеохостингу, а всього лише розповімо про 10 функцій YouTube, які можуть зробити ваше життя простіше.

Попрощайтеся з історією переглядів

YouTube має звичку рекомендувати вам контент на основі переглянутих відео. І це корисна функція, от тільки коли кожен другий ролик у стрічці вам спойлерит події з «Гри престолів» і кінцівку «Месників» починаєш ненавидіти YouTube. Але вихід є – видаліть історію переглядів. Для цього заходимо в «Налаштування» і від душі натискаємо на клавішу «очистити історію переглядів». Є ще й інший варіант, щоб убезпечити себе від нового контенту та отримувати ролики лише з тих тем, яких ви приділяли в останні місяці найбільше часу – активуємо функцію «Не записувати історію переглядів».

Є і третій варіант – зайдіть у вкладку «Історія» на ПК (або «Бібліотека» на мобільних пристроях) і вибірково видаліть ті переглянуті ролики, за якими ви не хочете бачити рекомендацій.

Прискорте перемотування відео

Якщо ви користуєтеся YouTube на мобільних пристроях, то напевно помітили функцію швидкого перемотування, коли подвійне натискання на екран перемотує ролик на 10 секунд вперед або назад. При бажанні, ви можете прискорити перемотування, аж до 1 хвилини за подвійне натискання. Для цього вирушаємо в «Налаштування» та у вкладці «Загальні» знаходимо потрібну нам функцію.

10 полезных функций YouTube, о которых вы могли и не догадываться

Управляйте переглядом роликів за допомогою гарячих клавіш

У комп’ютерній версії сервісу як не намагайся натискати на екран, але нічого крім потекших пікселів і розбитого монітора не отримаєш. Зате у нас є під рукою інший інструмент – клавіатура, яка з допомогою гарячих клавіш дозволяє зручно керувати переглядом роликів:

  • J і L для перемотування відео вперед або назад на 10 секунд. Додатковий варіант – клавіші «вправо», «вліво», перематывающие ролик на 5 секунд
  • K – клавіша паузи
  • M – вимкнути звук
  • F – відкрити відео в повноекранному режимі
  • Зв’язка Shift + F + Shift + N – почати відтворення наступного або попереднього відео з включеного плейлиста

Активуйте «Нічний режим»

Якщо ви теж маєте звичку засинати з телефоном в руці під ролики з YouTube, то має сенс включити «Нічний режим», щоб убезпечити свої очі від надмірно яскравого інтерфейсу. Для його включення на ПК відкриваємо вкладку під вашим аватаром і натискаємо «Нічний режим», в додатках темна тема інтерфейсу включається в налаштуваннях “Загальне”.

10 полезных функций YouTube, о которых вы могли и не догадываться

Слухайте відео як подкасти

YouTube, прямо скажемо, категорично не вітає ваше бажання слухати відео у фоновому режимі зі смартфонів. Коли ви не збираєтеся витрачати час на перегляд ролика і в надії послухати його звертаєте відео, то обов’язково зіткнетеся з зупинкою відтворення. Але і тут є одна хитрість: відкрийте ролик в мобільному браузері (Opera Mini для iOS і Chrome для Android, натисніть на паузу і поверніть його. Потім відкриваєте центр управління додатками і натискаємо на клавішу «Пуск» навпроти відео. Готово – ви чудові і можете слухати ролики з YouTube як подкасти навіть при відключеній підсвічування дисплея. Проблема тільки в тому, що з часом ОС смартфона все-одно відключить відтворення і доведеться проводити процедуру по другому колу.

Налаштуйте пошук

Звичайно, нікому не хочеться витрачати зайві кілька хвилин на налаштування пошукового рядка, але повірте, як тільки ви вирішите встановити більш точні параметри пошуку, то відразу жити заграє новими фарбами.

Налаштувати функцію пошуку в YouTube можна за допомогою вкладки «фільтри» під пошуковим рядком. Всього існує п’ять параметрів для налаштування пошукових запитів:

  • За датою завантаження – починаючи від роликів, завантажених за останню годину і закінчуючи «бородатими» відео річної давності
  • Тип – обирає категорію роликів: відео, канали, плейлисти, фільми і шоу
  • Тривалість – шукає ролики потрібної довжини: від невеликих 4-хвилинних роликів до тривалих відео хронометражем 20 хвилин і більше
  • Особливості – самий цікавий параметр, що дозволяє видавати тільки ролики для VR, панорамні відео, прямі трансляції і багато іншого
  • Впорядкувати – налаштовує видачу роликів на YouTube за датою завантаження, рейтингом, кількістю переглядів та релевантності (найбільш підходящі ролики на підставі всіх зазначених раніше категорій)

Не забувайте про TV-версію

YouTube окремо подбав про власників Smart-TV і випустив для них спеціальну версію сайту зі злегка зміненим інтерфейсом і рядом корисних функцій. При бажанні ви можете запустити її на ПК, просто перейшовши за цим посиланням.

10 полезных функций YouTube, о которых вы могли и не догадываться

Вимкніть показ лайків

Якщо ваші смаки досить специфічні, ви не ховаєтеся на YouTube під фейковим ніком і ваш аккаунт може виявити тато, мама, колега, друг, кіт або сусід, то має сенс приховати блок з вподобаним вам відео. У комп’ютерній версії процедура виконується за наступним алгоритмом: заходимо в налаштування облікового запису, вкладка «Конфіденційність» і ставимо галочки навпроти пунктів, які ви не хочете демонструвати громадськості.

10 полезных функций YouTube, о которых вы могли и не догадываться

Економно використовуйте трафік

Якщо обсяг трафіку на вашому пристрої обмежений, то можемо порекомендувати не включати відео в HD-якості. Так, згодні, то це ще капітанство, але YouTube просто обожнює автоматично включати відтворення роликів у максимально можливій якості. Щоб уникнути даної проблеми вирушаємо на Android-версії в пункт «Загальні» в налаштуваннях, далі переходимо в «Економія трафіку» і активуємо функцію «Відтворювати HD-відео тільки через Wi-Fi»

10 полезных функций YouTube, о которых вы могли и не догадываться

Увімкніть розшифровку відео

Далеко не всі з нас можуть похвалитися відмінним знанням англійської, але що робити, якщо більша частина оригінального контенту на YouTube – англомовні відео? Є вихід, але повноцінне знання англійської мови він не замінить. Увімкніть розшифровку відео (три крапки під роликом і клавіша «Подивитися розшифровку відео на ПК, мобільних додатках – три крапки у верхньому правому кутку і клавіша «Субтитри»). Показаний у розшифровці текст можна скопіювати і перенести в будь-якому онлайн-перекладача.

10 полезных функций YouTube, о которых вы могли и не догадываться
Джерело: http://webcom.dn.ua/